| Denisgagicarul2024 a întrebat:

Cum pot să îi zic unei fete că o plac? Este colega mea și îmi este rușine să îi zic. Sau dacă nu îi zic, cum să mă comport cu ea ca să înțeleagă că o plac cu adevărat? Am 16 ani și sunt clasa a 9-a.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ii poti demonstra ca o placi nu trebuie neaparat sa ii spui
afli ce ii place sa faca, daca are pasiuni etc daca ii place un anumit artist sau anumit film, te documentezi si vorbesti cu ea pe acest subiect, trebuie sa fii smart si indraznet
trebuie sa iti dai seama singur de anumite chestii, aici nu avem un manual gen loverboy despre cum sa faci o femeie sa te placa, pentru ca fiecare femeie este o fiinta individuala o persoana unica, asa cum toti oamenii suntem!

| Denisgagicarul2024 explică (pentru Simpatic):

Adevărat. O să pară ciudat dacă îi spun, dar dacă mă comport frumos cu ea o să se afle de la sine.

| Simpatic a răspuns (pentru Denisgagicarul2024):

Corect, iar cand va fi momentul oportun ii poti spune, vei simti cand este momentul, nu ii spune ca o placi inainte de a o castiga, a o cuceri sau o atrage de partea ta, de a o face sa te simpatizeze si sa te placa mult!

| LaviniuA a răspuns:

Vorbeste si tu cu ea despre chestii dragute ca sa o emotionezi. Habar n-am... pisici, catei, seriale.
Intreab-o ce fel de baieti ii plac big grin Glumeste cu ea, uita-te la ea cand ii vorbesti, atinge-o pe umar, daca merge bine, fa-te ca are ceva la par si pune-i mana pe par big grin
O sa isi dea seama ca o placi. Daca nu, atunci cauta alta care sa-ti placa.

| Denisgagicarul2024 explică (pentru LaviniuA):

Mulțumesc pentru sfat. Așa o să fac. Faza cu părul este genială.

| LaviniuA a răspuns (pentru Denisgagicarul2024):

Da da merge daca o vezi ca se simte bine. La fel poti sa te faci ca ii iei un fir de par de pe umar etc big grin
Sa ne zici cum merge.

| vasileparnaie a răspuns:

Ii zici ca esti fisu lu Vasile Parnaie.

| AndreiBossdeboss a răspuns:

Daca este colega ta, stai cu ea in banca. Trebuie sa ii acorzi toata atentia. Si sa nu stai cu alte fete pentru ca sigur se va supara pe tine. Ai mare grija.