| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scapi de o porecla? eu am o porecla gogoasa si toti colegii ma striga asa, de fiecare data cand sunt in polemici cu ei aud replici, de exemplu :Ce vrea gogoasa? Gogoasa! s. a. Ce solutii imi dati?

Răspuns Câştigător
| carmen_5367 a răspuns:

Solutia este sa ignori cand ti se spune asa si sa razi... daca te vor vedea afectat de chestia asta vor continua, dar daca tu vei rade si vei ignora acest lucru ...se vor plictisi vazand ca nu te deranjeaza si vor inceta.

19 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da..., e urat sa fii poreclit... sad
Tot ce poti face e sa nu raspunzi cand te striga asa..., sa raspunzi doar cand te striga pe nume! Sa ignori, sau sa le raspunzi si tu pe porecla lor! Sa vedem, le convine?
Daca nu au, atunci gaseste-le si tu una! Le convine?
Si...sa stii ca...pana la urma... gogosile sunt delicioase!
winking

| DenissaDeea a răspuns:

Cel mai bine cu ignoranta, sa arati ca nu iti pasa si cu siguranta va realiza ca de fapt isi rad singuri de ei.nu pune la suflet pentru. o fac din rautate sau gluma si nu are rost sa depui suflet.

| crisa a răspuns:

Daca deja ai porecla... asta nu prea se uita.hee hee Chiar cel mai bun prieten poate sa te strige asa, dupa ani si ani! Dar nu vad ceva de ras, ci mai mult o chestie de apropiere. Oricum, depinde de la caz la caz. Daca nu-ti place sa ti se spuna asa (desi nu e o porecla urata, sunt altele si-mai-si), poarta-te indiferent. Good luck! happy

cristian
| cristian a răspuns:

Şapa-i nu-i poţi ignora fara sa te agiţi.
Si scriitorul Ion Cristoiu fura poreclit ardei gras de catre Vadim Tudor. Dar prin multa vointa acesta chiar a reusit sa slabeasca dupa care a primit o noua porecla de ardei kapia.
Nu mai fi complexata numai pentru atata.Lumea este rautacioasa in zilele noastre.Nu poti astupa gura lumii nici cu tot pamantul.Pa cuvant crede-ma.

| viorel2c a răspuns:

Poti sa incerci sa-i spui unui apropiat mai guraliv ca te deranjeaza porecla iar el(ea) va transmite mai departe.Asta depinde insa si de ei.Cu ignoranta este o problema:s-ar putea sa se obisnuiasca(daca intre timp nu au si facut-o) cu porecla data, iar daca zambesti pot sa creada ca-ti place.

| jahjah a răspuns:

Ce vrea gogoasa?

| georgy_9064 a răspuns:

Acum cativa ani eram destul de plinuta 1, 58cm=67kg.si toata lumea(colegi, prieteni, rude etc)imi spuneau SARMALUTA.ma deranja dar am invatat sa-i ignor sau sa nu raspund atunci cand ma strigau.cu timpul au uitat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga fata gasestele si tu lor o porecla amuzanta cum ar fi cartof sau paparuda sau intelepciune cu tupeu laughing chestii din astea covrig rasfatat sau protejatul / protejata profesorului sau a mamicii... SUCCES! :X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa : TE DUCI LA SALA DE FORTZA SI TRAGI D FIARE SA FACI NISTE BRATE K LUMEA SI SA LE TRAGI O MAMA D BATAIE SANATOASA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ui pe mine ma cheama viviane si toti imi spune vuva la inceput numi placea da acum mam obisnuit...sa te prefaci ca iti place si ca nai nici o problema si zi o porecla care iti place si le zici ca de fapt nu-ti place ca poate asa iti zic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna... am si eu o poreclacrying... toata lumea ma cunoaste drept"gorila"... cum mama dracului sa fac ca sa nu mai imi spuna asa... angry ca deja mia ajuns...astept raspunsuriwinking ...seee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am o porecla destul de urata...crying si nu stiu cum sa scap de ea... toata lumea imi zice si ma cunoaste drept "gorila"angry... cum D'zo sa scap de porecla aia? daca imi ziceti voi... va dau o iaga de vin...batting eyelashes...seee la toti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa scapi de o porecla trebuie sa iti schimbi comportamentul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasi problema am si eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am acesi problema laughing Dar pur si simplu fa`te ca nu auzi happy Spoi discuta cu unul dintre cei care iti spun asa ca te deranjeaza. Nu rezolvi daca ii pui si tu porecla. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degeaba discuti cu ccel care te deranjeaza... o sa vada ca te deranjeaza si o sa pui singur paie pe foc 2 variant fii indferent sau raspunsul de mai sus apucate de un sport sau de sala si dale o mama de bataiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spunele celor care te enerveaza ca sunt niste retardati cu **** la cur

| cami_1122 a răspuns:

Daca nu le dai importanta nu te vor tachina pentru ca se vor plictisi. dar daca nu sunt asa. poti sa le pui si tu porecle in asa fel sa ii deranjeze!tongue

| badboy1202 a răspuns:

Sinucidete si asa acapide porecla
rolling on the floor