| yournameplease a întrebat:

Cum te poti imprieteni cel mai repede cu o persoana? Va rog, tocmai m-am mutat si vreau sa imi fac prieteni. Cum sa incep o conversatie? Funda.

P. S :Sunt mai timida.

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Buna dIdishor,
Eu ti-as zice sa nu iti faci mari probleme in legatura cu acest lucru ca va veni de la sine. Daca vrei neaparat sa cunosti multi prieteni s-ar putea sa fii dezamagita ca multi se vor folosi de tine pana ce ii vei cunoaste.
Vezi ce pasiuni ai si cauta persoane asemanatoare, la scoala discuta cu toti colegii cand esti intrebata. Ajuta-i in caz ca e nevoie si spune NU cand nu vrei.
Nu sari imediat sa iti faci prieteni ci alegeti 1 maxim 2 ca de acolo vor urma si altii

7 răspunsuri:
| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Daca dabea te.ai mutat stai linistita,sigur iti vei face prieteni.
Cel mai bine este ca atunci cand vrei sa te imprietenesti cu cineva, te duci, si dai mana cu pers.respectiva.dupa ce faceti cunostinta.o/il intrebi cati ani are.la ce scoala este.etc.
Din moment ce vei intra in discutie, subiectele vor venii de la sinewinking

succes
te pup:*

Răspuns utilizator avertizat
| Colla a răspuns:

O prietenie se incepe daca ambele persoane sunt sociale si comunicative...de exemplu am avut un coleg nou si el era cam timid insa l'am chemat cu prietenii mei la magazin l'am mai bagat in seama si acu suntem buni prieteni...tu trebuie sa ai mai mult curaj de obicei cu prietenii incepi la scoala insa daca nu te bagi in seama o sa te creada ciudata! Alege unul si el o sa te bage in grup!

| Coco2730 a răspuns:

Buna. Pe mine m-a ajutat atat de mult cartea Debrei Fine, Arta de a-ti cultiva noi relatii, incat oamenii cred ca sunt chiar sociabila. Daca vrei sa vb cu cineva, poti sa faci o observatie referitor la ce poarta sau ce face- gen: 'e foarte misto ceasul tau, de unde ti l-ai luat?' 'stii cumva o librarie pe aici? m-am mutat de curand si nu cunosc foarte bine pe aici. daca mi-ai arata ar fi minunat.', 'am observat ca mergi pe bicicleta. de ce? 'am fost la strand si am facut o insolatie teribila. stii cumva ce sa fac ca sa nu ma mai usture pielea?'

| georgy10 a răspuns:

Trebuiesa le arati cum esti tu, sa nu pari alta persoana decat esti, arata-le ca esti sincera si apropo daca vrei sa te imprietenesti repede incearca sa vorbesti, mai intai te imprietenesti cu fete, cum am facut eu dupa care te imprietenesti si cu baietii.Incearca sa nu fii barfitoare, sa-i asculti, sa le castigi repede incrderea.Nu cred ca te poti imprieteni cu cineva foarte repede adica intr-un minut, trebuie sa ai rabdare, dar cauta prieteni pe care tu ii consideri potriviti pentru tine.Fii curajoasa, nu fii cum am fost eu si acum imi pare rau deoarece este prea tarziu.Succes.Fundita?

| enny_4220 a răspuns:

Pai in primul rand te gandesti cu cine vr sa te imprietenestu
cel mai repede cu colegi
diverse subiecte medii, nu intelegi ceva, ai nevoie de alcv, sau daca nu merge incerci sa intri intr-o comvorbire, daca auzi pe cine ca vb despre ceva ce stii. sau oferi ajutorul cuiva
noroc la prieteni

| mya114 a răspuns:

Fi tu insati!winking in primul rand ...si stii n-ai dc sa fi timida intra in discutie cu ei (buna, cfci ...etc ) dpa care pastrati si voi legatura (mess.hi5. fb.afr.telf.ai multe posibilitati). apropo sa nu-ti fie teama sa intri in vorba, sa comunici altfel n-o sa reusesti sa-ti faci prea multi prieteni. Ia initiativa. succes happy sper ca sfatul meu iti va fi de folos.