| Lilik_4064 a întrebat:

Eu ma intilnesk cu o fata de un an si 4 luni...de la 3 luni incoace eu sufar enorm. ea special este indiferenta cu mine desi ma iubeste enorm sunt sigur de asta.am vb de multe ori cu ea pe tema asta ea imi spune ca se va schimba si nimic.ma tem si eu sa nu ma inbolnavesc de ceva de atita stres si nervi.nu stiu ce sa mai fac.eu o iubec enorm si vreau sa fiu cu ea. ce sa fac in asa caz?

14 răspunsuri:
| cineva_4576 a răspuns:

Buna,
Sfatul meu... musca ti limba, degetele, buzele, ce vrei tu si nu o suna 1 zi 2, crede ma... Merge!
Din sunatu asta al tau tot timpul si rugaminti, si explicatii o sufoci. Las o sa fiarba putin.Sa se intrebe ce e cu tine. Si daca iti trimite msj nu ii raspunde. Daca te suna, poti sa i raspunzi si sa ii vb calm si detasat. Din punctul meu de vedere ceva se intampla cu ea. Poate ca s a intamplat ceva intre voi, si nu mai e convinsa de ce simte, are nevoie de un ragaz, las o sa vina ea la tine, si daca nu vine inseamna ca oricum nu ar fi fost.Fii barbat! Nu te mai milogi ca nu e bine, nu rezolvi nimic, nu vei face decat sa decazi in ochii ei. Daca ti ar fi raspuns frumos si v ati fi inteles nu aveam nimic impotriva.Eu asa as proceda.Bafta!( stiu ca e usor de zis, dar imbarbateaza te putin!)

| Lorelei_8102 a răspuns:

Incearca sa te porti si tu cu ea in acelasi mod cum face ea, vreo saptamana, sa inteleaga si ea cat de grav te simti tu, daca discutiile nu mai ajuta pai cred ca ai putea incerca acest lucru...

| HiPnOz3 a răspuns:

Pfff vezi sa nu dai in depresie ca in cazul meu, in primul rand calmeaza-te si linisteste-te si vorbeste cu cineva descarcate spune ce crezi, ce ai in suflet si dupa aceea incearca sa vorbesti cu ea spune-i ce simti si ei spune-i sa fie sincera cu tine.Ati doresc numai bine

| HiPnOz3 a răspuns:

Posibil sa exagerezi? Sa o stresezi prea mult cu telefoanele? Fa un experiment, o zi nu o suna si nu-i trimite nici un mesaj si asteapta sa faca ea pasul sa vezi ce se intampla te suna? Daca nu te suna e posibil sa aiba alt ceva in cap. Dar tu nu trebuie sa fii trist ai comunitatea TPU care te sustine si este linga tine in cazul meu a mers si uite am putut dormi si chiar am mancat azi si daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva sunt la dispozitie dar stai relax nu fa lucrurile mai grele pentru tine sper ca te-am ajutat

| HiPnOz3 a răspuns:

Eu sunt intr-o situatie poate putin mai complicata.Nu m-am despartit de ea si avem si o fetita impreuna, dar ea a plecat in Italia la maicasa si pe mine gandul ca este departe de mine ma distruge.Nu pot manca, dormi, fumez foarte mult si plang chiar in fiecare zi dar am gasit comunitatea aceasta si parca nu ma mai simt chiar asa rau ca acum 1 zi happy sper sa te ajute si pe tine stiu prin ce treci.Eu de exemplu cred ca am facut depresie dar sper sa nu fie si in cazul tau la fel de aceea trebuie sa te relaxezi si sa vorbesti cu unele persoane sa te descarci la mine a mers sper sa mearga si la tine. Daca te pot ajuta sunt aici contacteazama si o sa vorbim linistiti unul cu altul

| HiPnOz3 a răspuns:

E greu dar trebuie sa rezisti asta este nu te pot ajuta in alt fel decat sa vorbim.Si mie imi este greu si incerc dar nu pot.Nu te invinovatzi din ce cred eu femeile au caracter mai puternic decat barbatii si iubita mea imi spune ca trebuie sa rezist si sa astept ca o sa fie bine etc... Dar nu pot, daca eu nu pot poate poti tu daca nu merge in nici un fel incearca un psiholo el stie ce este de facut dar in nici un caz sa nu faci vreo prostie

| Ancutzica_1406 a răspuns:

Incearca sa nu pari nebun dupa ea. Iar acum ca se aproprie Craciunul poti sa ii iei un cadou si o felicitare prin care ii comfirmi ca o iubeste. Fai cadouri cand poti. Baga-te pentru ea, cheamo sa va plimbati pe afara, prin parc, cheamo la suc. Si fa-ti curaj si intreab-o daca vrea sa staie cu tine, dar nu te comporta ca un badaran si urat, comportate ca un gentelemen. Sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma tu poti sa si mori daca esti trudit. e viata ta, nervii tai.sa vezi ce plange ea dupa tine, vreau doua trei lacrimi. dupa aia isi vede de viata. da tu ce ai face in locul ei? las-o frate si vezi-ti de viata. daca te iubea era si ea in limba dupa tine. dar asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te iubeasca daca este indiferenta? Si mai ales daca o face dinadins. Daca asa era ea in general se putea intelege, dar asa? Am vazut si eu multe faze de acest gen care au lasat rani adanci in sufletele celor in cauza. Dragostea se arata prin fapte, nu prin vorbe. Casca bine ochii pana nu este tarziu.

| Kkbubble a răspuns:

laughing. probabil incearca o tactica feminina prin care vrea sa te faca sa pari gelos pentru. a te testa. poate vrea sa vada daca o iubesti.in niciun caz nu te porti si tu asa cu ea.ar fi prea patetic.winking. fi si tu mai relaxat ia totul ca pe o provocare la ce te astepti daca o cunosti doar de un an?happy

| Lilik_4064 explică:

Cind o sun ea multe ori imi inchide, numi raspunde.cind o sun spune ca ii akord prea multa atentie si ca o sufok.eu is acasa de o saptamana is cu piciorul in ghips. ii zic vino la mine sa te vad si sa ma vezi, ea imi spune ca nu poate, ca are de facut ceea ceea. dar de aici iese cu prietenile si daca ii spun eu ceva ap doamne fereste ca isi porneste indiferenta si ma raneste si mai tare. vreau sa stiu ce sa fac ca sa scap de toata suferinta asta!sadsad

| Lilik_4064 explică:

Si tu ai fost in asa situatzie? ce ai facut? ca eu deam nu stiu ce sa mai fac.

| Lilik_4064 explică:

Mersi ca imi esti alaturi...pai uite am vb cu ea chiar o ora in urma! am vb serios ea a zis ca bine se schimba, o sun peste vreo 2 ore si iar incepe sa vb urit parca, rece etc.nu stiutiu ce sa mai fac. o vad in fiecare zi. ea imi refuza multe, si sa ieshim, si numi acorda atentie.nimic! eu fac totul.numi rs la sunete de multe ori sau imi inchide.nu stiutiu dar e foarte greusad

| Lilik_4064 explică:

Pai vezi iubita ta iti spiune sa asteptzi dar mie ce imi spune? o intreb cand te vei schimba dar ea imi raspunde in viitorul apropiat! e normal? initiativa ea nu ia deloc. poti sa spui ca ma ignora total. voi incerka sai akord mai putina atentie. ce spui? nu mai fac prostii din cauza unde-i fete, ce-i cu tine?happyam avut in vedere ca am multe stresuri din cauza asta, atita tot/