| meryy11 a întrebat:

Hei! Am o intrebRe vb cu un băiat pe fb câte ore si a fost coleg cu mine pana anul trecut acum nu mai e fiindcă m-am mutat dar vb cu el pe fb continu imi spune Draga mea, te Pup, cand vb il întreb daca nu are treaba sau noaptea pe la 11sau 12 nu e obosit si el m-a întreaba si imi zice ca merita sa vb cu mn chiar daca e obosit si ca nu o sa m-a uite si e o plăcere sa vb cu mn ..eu ce sa ii zic? M-a place? Ce părere aveți?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

As inclina sa cred ca te place, dar se poate si sa fie extrem de politicos.
Eu as zice sa il intrebi direct daca ar vrea sa fie mai mult intre voi. Dar fata in fata, nu pe net. Fa-l sa te invite undeva sau invita-l tu. De pierdut nu ai ce sa pierzi. Daca te refuza, oricum nu era al tau.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Sa nu interpretezi gresit cuvintele lui. "Draga mea" si "Te pup" pot fi folosite de persoane absolut normale, fara a fi indragostite. Si chiar fara a implica nici un sentiment. Mai ales la "te pup", care a inceput, ma rog, de fapt a fost folosit de mult pe retelele sociale si de mesagerie instanta, ca o formalitate de incheiere a unei conversatii.
Probabil cand s-a referit la faptul ca este o placere sa vorbeasca cu tine, s-a referit de fapt, pur si simplu, la faptul ca in tine a gasit o persoana sociabila, cu care poate vorbi lejer si cu care poate dezvolta o multime de subiecte. Dar bineinteles, nu trebuie ignorat nici faptul ca te poate place. Acum, eu nu sunt o persoana din anturajul vostru, nu va cunosc si nu ma pot pronunta in aceasta privinta. Dar poate te place. Tu ar trebui sa stii cel mai bine. Doar l-ai cunoscut.

| meryy11 explică:

Sa il întreb sa vad cum reactioneaza?

| LoveHHHHH a răspuns:

De placut e clar ca te place! Acum ramane la alegerea ta ce ii spui, daca il placi raspunde.i cu aceeasi moneda... daca nu ar trebui sa ii spui asta pentru a nu insista degeaba. Funda?