| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Si rog seriozitate, va rog mult. Si va rog sa citiți tot, e foarte important pentru mine.

Deci, e vorba de un băiat. Si nu e genul de băiat ce rade de cineva, sau face pe cineva sa sufere intenționat. Nu, e drăguț si amabil si amuzant si are, are un suflet bun. Si eu m-am îndrăgostit Lulea de el. Il iubesc cu toată inima mea cea mică, dar il iubesc adevarat. Ma face sa rad, ma face sa zambesc, ma face sa ma simt asa specială. Dar, i-am spus-o, i-am spus ca il plac, nimic altceva. Si a spus ca putem vorbi in continuare, dar cum mai puteam vorbi cu el? Am suferit, mult, foarte mult, dar m-am ridicat si am luptat pentru el, si acum vorbim 3 ore pe si. Si da, eu încep mereu conversațiile, dar el scrie cel mai mult; adica scrie el ceva vede ca nu răspund si iar începe sa scrie. De ce l-am lăsat sa pătrundă in inima mea, nici eu nu stiu, dar stiu ca exista ceva-ceva, o scânteie, între noi. Poate va întrebați de ce il plac. Ei bine, pentru început, a fost doar asa, o iubire trecătoare. Apoi m-am îndrăgostit de ochii lui, si dupa ce știam deja ce simt acei ochi, știam ca il iubesc. Știam ca, atunci cand ma uitam la el si el se uita la mine, vedeam o caldura in el, cu toate ca avea privirea gen Bad Boy, avea o privire blânda....de acei ochi m-am îndrăgostit, pentru ca simțeau si vedeam ce simte si el. Si da, nu o sa il uit definitiv. Mereu va fi in inima mea. L-am iubit, il iubesc si il voi iubi mereu. Acum, e o mică parte din sufletul meu, si nu mai am ce face...

Deci va rog toate părerile si dau Funda+Vot. Si v-as fi foarte recunoscătoare dacă mi-ați zice toate părerile voastre. Vreau sa stiu ce credeți si voi. Ma place, simte ceva pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Locus a răspuns:

Pai nu ar trebui sa suferi daca esti o fata care iubeste de parca ar traii ca sa iubeasca din ce ai scris imi dau seama dau seama ca esti o persoana care vede si simte cu sufletul si nu este atrasa de placerile carnale asa ca nu te merita daca e o persoana care cucereste o fata doar pentru faima

11 răspunsuri:
| Constantin_Maria_1997 a răspuns:

Hei! Aunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta si pot sa-ti spun de pe acum ca te inteleg complete. Tot ce pot sa to spun ca sa to dai chair tu seams de ceea ce se intampla e sa fii agents LA felul in care se comporta can't esti in preajma lui. Daca atunci came the vede se holbeaza say hi pune pe prietenii lui sa o faca mail mult ca sight ca I atragi atentia, ceea ce inseamna man mult ca sight ca eposibil sa the placa. Spun ca e posibil pentru ca mintea masculilor e in mister pentru noi, femeile

| DMaddyMada a răspuns:

Ai putea sa il lasi pe el sa scrie primul asta ar insemna ca ii pasa de tine in opinia mea dar vad ca il placi mult si poate si el te place pe tine dar nu stie cum si cand sa tio spuna incearca sa il faci sa iti zica ca si el te place

| anonimg a răspuns:

Fara funda si fara vot!
Stiai ca orice fata se poate indragosti de orice baiat, si invers? Chiar si daca acestia nu au nimc in comun.
Totusi, dragostea este rationala; si da, poate fi trezita la orice varsta.
Daca el nu te-ar placea nu ar mai fi cu tine. Dar sunteti voi pregatiti pentru casatorie? Daca intr-o relatie nu exista o tinta ci doar sentimente, cand acestea de pe urma se vor evapora, ce veti face? Aveti voi ganduri de casatorie? Daca va urcati amandoi in barca fara o tinta, ce veti face? La ce destinatie veti ajunge daca nu v-ati pus niciuna? Ratiunea trebuie sa conduca sentimentele, si nu invers. Avem nevoie de sfat si calauzire de la Acela ce vede sfarsitul de la inceput. Daca nu I-ai cerut sfatul, atunci este timpul sa o faci. Nu incalca niciuna dintre poruncile Lui. Cauta sa fi de acord cu vointa Lui si atunci veii fi linistita, indiferent ce va alege Dumnezeu pentru tine. Daca baiatul te iubeste, va fi de acord cu alegerea ta.
Noi nu trebuie sa ne ingrijoram cu privire la relatiile dintre noi; daca Il iubim pe Dumnezeu ne vom iubi si unii pe altii.
Citeste de aici https://egwwritings.org/# cartea in limba romana "Scrisori către tinerii îndrăgostiţi".

| AtateaConditii a răspuns:

E genul de baiat care vrea o fata mai superioara decat el, tu esti doar energia lui pozitiva, il faci sa se simta dorit, util, apreciat si de asta vorbeste cu tine pentru ca il alimentezi cu energie iar el te distruge incet incet chiar daca nu isi da seama, crede ca te ajuta vorbind cu tine ca amici dar mai rau face. Vrea o fata indiferenta, puternica, care are incredere in sine cu aspect placut fizic, fință, putin orgolioasa. Eu asa am impresia ca este, acum tu stii daca e asa sau nu.

| Anonim340 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Putin din ce spui tu e bine. Dar tin sa te anunț ca asta sunt eu. Eu sunt ceea ce ai descris tu acolo. Da, sunt indiferenta, si da sunt puternica, si da am încredere in mine si da sunt orgolioasa. Dar pana si cele mai puternice persoane au nevoie câteodată de o inbratisare! Si da, poate ma va distruge cu timpul, mdar asta e. Sa stii ca nu avem noi doi cine stie câte lucruri in comun. Deci da, nu avem foarte multe in comun, dar asta e bine, pentru ca ne completam. El ma face mai puternica, eu il fac sa se simtă bine sa rada, ii dau energie in el si il încurajez, si la rândul lui el ma liniștește. Ma liniștește doar prin emoticoanele puse cu

| AtateaConditii a răspuns (pentru Anonim340):

Da, dar sa stii ca orice om puternic pălește în fața persoanei pe care o place, iar atunci acela te vede slabă. Nu te emoționezi când ești in jurul lui?

| Anonim340 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Doar mi se oprește putin respirația si cand ne privim in ochi...e parca un tărâm diferit pe care doar noi doi il avem. Serios, ma uitam la el si si el se uita la mine si am auzit mai mulți colegi care il strigau si si le mine ma strigau colegii si totuși noi me priveam inca in ochi...

| Anonim340 a răspuns (pentru Anonim340):

Îmbrățișare*

| sabin89 a răspuns:

O idee ar fi sa faceti pauza in mesaje (ori pe ce cale le-ati trimite), sa zicem pentru o luna. Dragostea nu se traieste in scris. Asa au incercat Mihai si Veronica si au ajuns niciunde. Zero mesaje. Muta totul in plan real, cum am zis, macar pentru o luna. Si cred ca va fi bine. Tehnologia ne cam zapaceste de cap.

| Anonim340 a răspuns (pentru sabin89):

Mulțumesc Sabin89, nu o sa ii mai scriu. Sa vedem, poate imi scrie el. De salutat ma saluta, foarte mult. De fiecare data el ma saluta primul. De vorbit nu prea am vorbit, ca nu ne prea întâlnim doar câteodată pe holul școlii. Dar iti mulțumesc de ajutor happy

| Anonim340 a răspuns (pentru anonimg):

Nu suntem majori laughing nu e căsătorim. Mdar totuși, mersi de încurajări happy