| bebbe97 a întrebat:

Heii TPU cand eram mica,am fost,, abandonata" la nastere, pentru ca tatal meu a intrat in puscarie ca a batut-o pe mama, ea a vrut sa ne abandoneze pe mine si sora mea (gemene) el a murit puscarie asa am inteles de la protectia copilului, dar am fost,, recunoscute" de tata, purtand numele lui... pe mama nu a mai interesat-o de noi, dar acum avand 16 ani as vrea sa o cunosc, sau macar poze cu ei doi sa vad, unii spun sa caut in arhiva penitenciarului, dar nu imi este permis, altii spun sa apelez la acea emisiune,, AJUTOR CAUTA-MI FAMILIA" imi puteti da un sfat?

11 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

...sad
Am vazut cateva emisiuni legate de copii abandonati care voiau sa-si caute parintii si m-au facut si pe mine sa ma intreb ce m-as fi facut daca as fi fost in locul lor.
Eu sincera sa fiu n-as fi vrut sa-i cunosc pe cei care m-au abandonatsad
Ai grija trebuie sa-ti pui problema in doua feluri:
1.Mama ta va fi foarte fericita sa te vada te va imbratisa, va plange de fericire
.2.Te va respinge va vorbi urat cu tine, probabil si-a refacut viata are o familie, care poate nici macar nu a aflat de tine si sora ta.
N-as vrea sa te supar, dar asta e realitatea, trebuie sa fi pregatita si pentru o dezamagire
Pentru a afla mai multe despre ea cred ca trebuie sa apelezi la asistenta sociala sau in cazul in care ai stat intr-un centru de plasament cere mai multe informatii de acolo, sunt obligati sa ti le dea.

| unprietenaproape a răspuns:

Intreaba ti tutorii, cu siguranta stiu mai multe despre familia ta. exista un dosar

| bebbe97 explică:

laughing cu ..mama si tata(adoptivi'') buna gluma mi-a placuthappy poate imi dai un id?laughing?

| anonim_4396 a răspuns (pentru bebbe97):

Bebbe97,şi eu îmi urăsc mama la fel de mult.îmi iubesc tatăl cel mai mult de pe lume.Şi pe mama mea vitregă la fel.De aceea venisem în Germania şi am lăsat-o pe mama mea naturală acolo.Hai la mine smug

| bebbe97 explică (pentru anonim_4396):

Paii nu-mi dai un id mess? sau ceva?laughing?\

| anonim_4396 a răspuns (pentru bebbe97):

Am doar de skype
Mr_Alexander008
App.Mă cheamă Alex cool

| AndreeaRobertica a răspuns:

Apelează la emisiune dacă nu îți este permis la arhiva penitenciarului. Îmi pare rău!

| AndreeaW123 a răspuns:

Hi! Apeleaza la emisiune.Ai dreptul sa stii cine este mama ta, daca mai traieste, cum se simte etc.Cauta si pe internet... poate gasesti ceva.
Insa...esti pregatita pentru asta? Rezultatul ar putea fi emotionant (in cazul in care mama ta isi cere scuze, te iubeste etc), dar si tragic (in cazul in care nu doreste sa te recunoasca)... sad
Sper ca te-am ajutat.Mult succes!

| bebbe97 explică (pentru AndreeaW123):

Sincer:d nu as vrea sa o cunosc pe ea... mai mult as vrea sa stiu cine a fost tata si dc el ne-a vrut si ea nu? pentru ea am un sentiment de ura, doar atat, curiozitatea mea e ca am ajuns la 16 ani eu si sora mea si nici nu stiu cine sunt parintii mei? macar poze sau ceva de genul?

| Diaa22 a răspuns:

Parerea mea este. Daca chiar iti doresti atat de mult sa iti regasesti mama, sa apelezi la acea emisiune. Eu in locul tau nu mai ma stresam sa o caut atata timp cat nu i-a pasat sau nu a mai interesat-o de tine si de sora ta! E decizia ta!

| bebbe97 explică (pentru Diaa22):

Sincer nu sunt interesata sa o cunosc pe ea. dar as vrea sa stiu dc a facut acest lucru, mai mult as vrea sa aflu mai multe despre tata chiar daca a murit.