| anonim_4396 a întrebat:

Mamici cum v-ati dat seama ca ati ramas din nou însărcinate dacă nu v-a venit incă menstruatia de la prima naștere?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Felicitari! Nu stiu cum iti dai seama ca nu am trecut prin acest lucru pentru ca am fost nevoita sa nasc prin cezariana si, implicit, obligata sa ma feresc 1, 2 ani dupa fiecare sarcina. Totusi presupun ca testele de sarcina v-ar ajuta

| anonim_4396 explică (pentru AliGab):

Nu sunt însărcinată însă eram doar curioasă, si noi ne protejăm însă sau mai intamplat si accidente! Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Logic este sa te protejezi cu PREZERVATIV, nu sa ghicesti sau sa te trezesti peste noapte ca esti din nou gravida, ca trebuie sa-i dai timp corpului sa se refaca.
Sa stii ca poti ramane gravida si daca nu ti-a venit inca menstruatia de la prima anstere, ca ovulatia se poate produce mai incet, dar nimeni nu stie cand, de aceea trebuie facut sexul numai cu prezervativ, fiindca anticonceptionalele contin hormoni sintetici, care poate sa va afecteze sanatatea si a mamei si a copilasului, daca-l alaptati.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Normal ca ne protejăm însă era doar o simpla curiozitate, atata răutate ce aveti in voi laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mare prostie cand va explica omul, ca-n loc de multmire ii vorbesti urat. Ma rog, nu poti pretinde bun simt de la cine nu-l are.