| Passatb4 a întrebat:

O visez pe fosta mea prietena noaptea ca vreau sane impacam si multe altele poate sa insemne ceva am avut mai multe visuri cu ea am iubit-o si inca o iubesc poate sama ajute cineva ofer funda

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Unii spun ca atunci cand visezi pe cineva incepi o noua etapa vizavi de acea persoana. Conform acestei teorii, o visezi pentru ca in creierul tau se reorganizeaza amintirile si cele legate de ea sunt mutate de la categoria "iubiri" la o alta categorie, cel mai probabil la "foste iubiri". Deci o visezi pentru ca incepi sa treci peste.

| BiuL a răspuns:

O sa iti treaca in timp, nu te mai gandi la ea, tine-ti mintea ocupata cu alte lucruri hobby, prieteni, scoala, ai activitati diverse sa nu te mai gandesti la ea si o vei uita

| Eastwood a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ce simti si ceea ce vrei, eu m-am certat intr-o zi cu prietena pe cale sa ne despartim si am visat ca eram impreuna si totul mergea bine, iar cand m-am trezit mi-am adus aminte ca suntem certati. O sa fie bine, crede-ma, noi ne-am impacat, daca ai gresit cu ceva vorbeste sa treceti peste si repara ce ai gresit si nu mai fa aceeasi greseala. Succes!

| Passatb4 explică (pentru Eastwood):

Avem deja 2 luni si ceva de cind nu ami vb si nici nu ne mai sunam problema era ca eram prea serios cu ea ii atrageam prea multa atentie voiam mai tot timpul sa esim impreuna faceam totul pentru ea

| Eastwood a răspuns (pentru Passatb4):

Crede-ma am trecut prin ceea ce treci tu, scrie-i sun-o si spune-i ceea ce simti si fa sa rezolvi totul.

| Pana_Sergiu_1993 a răspuns (pentru Eastwood):

Acum mai esti cu ea frate?

| sweetangels a răspuns:

O visezi pentru ca inca nu esti intr-o relatie noua care sa te faca sa o uiti pe fosta. Daca inca ai sentimente si sunt reciproce atunci incearca sa te impaci cu ea, daca nu gaseste pe altcineva si-ai sa vezi ca nu mai visezi asa ceva.

| StalkerSoul a răspuns:

Numai crede in vise, se pare ca iti e dor de ea de aia ai si visat-o, revino-ti in fire doar esti barbat ce naiba.

| AlexandruHS a răspuns:

Salut.

Daca iti visezi fosta iubita, inseamna ca inconstientul, care produce visele, incearca sa-ti prezinte o problema pe care trebuie sa o rezolvi.

Singurul lucru care te poate ajuta este comunicarea.
Daca in adancul sufletului tanjesti dupa ea, daca o iubesti nespus de mult, atunci acest lucru ar putea fi motivul viselor tale. Creierul analizeaza situatia si iti spune ca doar impacandu-te cu ea poti fi fericit.
Crede-ma ca o sa se rezolve. Trebuie doar sa vorbesti cu ea, si sa-i spui ce simti. Odata ce problema se rezolva nu vei mai avea visul.

Daca faci ce iti spun, adica sa vorbesti cu ea, atunci vei fi fericit.

Mult Noroc.

| Passatb4 explică (pentru AlexandruHS):

Am incercat sa vorbesc cu ea dar imi zice ca nu-i nicio sansa ca no sa fie cum inainte vreau sa mentionez cit am fost cu ea n-am inselat-o i-am oferit tot timpul meu aveam grija de ea sa fie bine voiam sa fim impreuna mereu vb frumos cu ea o iubesc nespus de mult.
Dar cind eram singur tot timpul ma gindeam al ea si voiam s-o vad adar ea imi zicea cai okupata ca nu poate sa easa in fiecare zi mie imi era de ajuns sa ma ud cla blokul ei si sa o vad 5 minute sa o cuprind si s-o tin de mina sa stiu ca ea e bine.
Si nu stiu ei ce nuia placut si am auzit ca ea spus prietenei ei cea mai buna ca eram prea serios in realatie ajuta-ma te rog multttt

| AlexandruHS a răspuns (pentru Passatb4):

Poate ai gresit cu ceva fata de ea, lucru pentru care refuza sa va intalniti pentru ca nu mai are incredere in tine sau nu mai vrea sa treaca din nou prin aceeasi situatie.
Dar nu renunta.

Daca a spus ca esti prea serios in relatie atunci e o problema. Cred ca esti prea serios si nu iti dai seama. Femeile nu vor sa trateze o problema cu seroizitate, mai ales cand vine vorba de o relatie. Desi ele par mature la exterior, in interior sunt precum un copil, vor romantism, vor sa fie tratate ca un copil. Ele nu isi doresc ca astazi sa fie intr-o relatie si maine sa treaca la pasul urmator. Trebuie sa o abordezi cu rabdare.

Incearca sa faci un gest romantic, spunandu-i ca te-ai schimbat. Trebuie sa o recuceresti.

| Drajneanu_Alexandra_1999 a răspuns:

Fii sincer cu ea si spune-i ce simti cu adevarat.

| MadalinaRalu a răspuns:

Buna! Inseamna multe, inainte sa te culci daca te gandesti la ea si ce ai vrea sa se intample NORMAL ca o sa adormi cu aceste ganduri si dupa vor incepe visurile. Daca o mai iubesti, vorbeste cu ea si sa stii ca poate veti fi iarasi impreuna. Bafta!
P.S : Visurile pot deveni realitate, chiar si mai frumos decat ai visat!winking