| Andreea_VillageLife_2000 a întrebat:

Am 30 de ani, sunt căsătorită si am doua fetițe: una de 5 ani jumatate si una de 4 ani. Sunt învățătoare si proiectanta. Mi-asi mai dori un copilaș pentru ca mereu mi-am dorit trei copii. Dar nu stiu daca sa risc. Oare voi mai avea răbdare cu inca un copil mic? Alte mămici ce au născut când mai aveau un copil de 5-6 ani, cum v-ati descurcat? Ați avut probleme cu copii mai mare in legătură cu noul bebe? Asetept raspunsuri! Va pup, mămicilor!

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Vei avea rabdare, instinctual matern va prima. Fetitele te vor ajuta cu bebelul. Eu am una de 11 si una de 5, cea mare s-a purtat intotdeauna bine cu cea mica, iar acum colaboreaza foarte bine desi e o diferenta de varsta atat de mare.

| grab a răspuns:

Daca iti doresti atat de mult al terilea copil si esti sanatoasa si tu si sotul tau si eventual va mai poate ajuta si cineva dintre bunici, go for it!

| AtomiculXXX a răspuns:

Sa-ti traiasca fetitele. Nu am copii dar eu si sotia ne dorim pe viitor. Cred ca nu o sa fie o problema pentru fete cu un bebe, ba din contra dupa parerea mea o sa-l indrageasca si o sa aiba grija de el (bebe). Daca ai avut rabdare cu 2 fete cred ca poti sa-l cresti si pe al 3-lea. Este decizia ta. Multa sanatate!

| Qetsyiah a răspuns:

Eu va zic din propria experiența de sora mai mare, daca aveți de gând sa mai aduceți pe lume încă un suflețel Faceți-i acum cat timp fetele dumneavoastră sunt încă mici fiindcă diferența mare de vârsta între surori nu e chiar potrivită pentru ca nu o sa aibă niciodată nimic in comun nimic ce pot sa faca nimic împreuna fiindcă una e prea mare una prea mică, nu au același cerc de prieteni, aceeași mentalitate si asta se simte in comunicarea lor chiar daca câteodată se mai joaca împreuna pe măsura ce cresc o sa fie mai dificil. asta e părerea mea.

| Andreea_VillageLife_2000 explică:

Mulțumesc si succes!