| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Imi place de o fata din clasa si nu stiu cum sa-i zic ca o plac. Ajutoor!
funda

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i simplu ca o placi sau scrie-i un biletel

| Euletitia a răspuns:

Buna! Incearca sa vorbesti cat mai mult cu ea, atat la scoala, in pauze, cat si dupa ore pe mess/facebook/la telefon. Discutati despre muzica preferata, filme/carti care va plac, planuri de viitor etc si va aporpiati asa cat mai mult. Poti sa-i trimiti pe mess/facebook melodii frumoase, de dragostem, din care sa-i dai de inteles ca o placi. fa-i complimente cand va intalniti, de egnul : "imi place parul tau/zambetul tau/ochii tai!", "Mirosi minunat, ai un aprfum super!", "esti foarte intekligenta, imiplace cum gandesti!", "esti foarte draguta!", "Iti sta foarte bine cu rocjia asta/pardesiul asta/bluza asta/in culoarea asta!", "imi place asa de mult sa vorbesc cu tine, ca nu as vrea sa ne mai despartim niciodata!" etc, dar sa fie mereu cuvinte spsue din inima, referindu-tela lucruri acre chiar iti plac la ea si sa nu exagerezi cu prea multe complimente, iar cand va vedeti si cand va despartiti sarut-o pe obraz si ia-o in brate sau joaca-te putin in parul ei in timp ce stati de vorba etc.Ai putea, de asemenea, sa incerci sa ii iei mereu apararea cand o cearta profii sau cand are un conflict/o discutie in contradictoriu cu vreun coleg/vreo colega, sda oa juti cand are nevoie de ceva, sa o incurajezi cand e stresata din cauza unui test sau ceva, sa o suni daca lipseste o zi de la scoala sa vezi daca e boplnava sau ce a patit, sa o faci sa rada cand e cu tine, sa glumesti cu ea, fara insa a face glume referitoare la persoana ei sau care sa o "atinga" indirectsa fii mereu sponatn si zambitor in prezenta ei ca sa se simta bine cand vorbeste cu tine. Dupa ce va apropiati mai mult si iti faci oidee despre preferintele ei, poti sa-i aduci intr-o z un cadou simbolic sau floarea care ii place ei si sa o inviti la o plimbare in parc adica e vreme buna sau la un suc si acolo sa o iei de mana si sa -i spui ca o placi si ti-ai dori sa ai o relatie cu ea, daca si ea e de acord. Bafta!

| KompliKat a răspuns:

Poti pune un prieten sa iti faca lipealarolling on the floor)glumesc! in primul rand sunt fata si stiu ce le place fetelor pentru inceput o poti invita la un suc prieteneste fara sa dai inpresia de baiat disperat daca nu prinzi destul curaj ca sa ii spui la prima intalnire invit-o in parc vorbiti si incercati sa va cunoasteti pe voi si tu nu vb numai despre tine intreab-o ce te intereseaza dar pe ocolite sa nu isi dea seama, intr-un final mai vedeti voi ce faceti si spune-i cu putin curaj ca iti place de ea sau incearca sa o saruti vezi cum reactioneaza daca si ea se apropie de tine sa va sarutati este clar ca te place! BAFTA si NU iti pierde curajul

| DENNIS2001 a răspuns (pentru KompliKat):

Oops. scuze ca am uitat sa mentionez in intrebare da sunt clasa a 5-a si n-am cum sa o sarut, s-o invit in parc sau la un suc

| DENNIS2001 a răspuns (pentru KompliKat):

Si sunt putin disperat pentru. ca stau cu ea in banca.

| Fotbalista07 a răspuns:

Pai iti iei inima in dinti. si mergi sa-i spui. spune-i cat mai repede. poate si ei ii place de tine. Nu rata sansa de a-i spune happy