| Sara50raslatoate a întrebat:

Cum pot sa ii spun unui baiat ca nu vreau sa fiu cu el? Si nu vreau chestii gen: Spune-i pa sau ceva gen! Ceva dragut care sa nu il raneasca! HELP MEE! Dau fuunditaa! :*

Răspuns Câştigător
| kandaraki a răspuns:

Ii zici asa: draga, am ceva sa iti zic, asculta-ma te rog pana la capat.
sa stii ca esti un baiat bun, dragut si funny dar simt ca nu suntem potriviti, nu avem multe in comun si nu simt acea flacara intre noi, interesele noastre difera, eu vreau un alt tip de baiat si am alte viziuni, iar tu meriti pe cineva mai bun ca mine. sunt sigur ca ma vei intelege, am fost sincera cu tine, nu vreau sa te mint sau sa ajungem sa ne certam sau sa ne inselam, vorba zisa direct si din timp e un beneficiu. sper sa ma intelegi...

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Daca te desparti de el nu ai cum sa nu il ranesti, doar daca nu a tinut la tine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Este lăudabil faptul că doreşti să fii cât mai amabilă posibil.

Te îndemn să te gândeşti la următoarea întrebare: Dacă ai fi tu în locul lui cum ai dori să ţ-i se spună acest lucru?

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista un mod frumos de a spuneo, ii zici de ce si pa, si ati incheiat-o.
e ca si cum ai omora pe cineva si dupa iti ceri scuze, parca ar conta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un om bun dar nu esti genul meu. putem fi prieteni, dar nu iubiti, nu amanti.fiindca daca dragoste nu e, nimic nu e.trebuie sa priceapa.

| Crisstiina25 a răspuns:

Pai, sunt mai multe modalitati...
Poti sa ii spui asa :'' Hei, scuze esti dragut, dar nu te pot vedea mai mult decat un prieten. ''
Sau poti sa ii zici ca nu poti pentru ca, esti indragostita de altcineva si sa adaugi si '' Scuze asta e, inimii nu-i poti comanda '' big grin...happy
Sau sa ii spui ca tocmai ce ai incheiat o relatie si nu vrei sa sari din una` in alta....si il rogi sa te inteleaga.
Sper ca te-am ajutat :*!