| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a saptea si mama a zis ca maine o sa vina la scoala si zicea ca daca am note sub 8 o sa ma trimita la pregatire si o sa imi ia telefonul pana la vara.Eu am doi de 6 la romana si un 7 la matematica.Cum o pot face sa se razgandeasca sa mai vina la scoala?

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine renunti la telefon si mergi la pregatire. E in interesul tau, mai ales ca ai note atat de mici la materiile importante. Esti de-abia in clasa a saptea, materia este inca extrem de putina si foarte simpla, ce te vei face in clasa a noua cand practic vei avea triplu de invatat daca deja ai ajuns sa ai note la limita promovarii?

| T0T a răspuns:

Serios? Note mai mici ca 8? laughing Eu zic ca exagereaza cras.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai cum. Orice incercare de a o convinge sa nu mearga la scoala te va face sa arati ca si cum ai ceva de ascuns.
Sfatul meu ar fi sa ii spui singur de notele proaste si poate sa faceti un fel de intelegere, ca sa nu iti mai ia telefonul si poate sa gasiti impreuna o cale de mijloc pentru o alta pedeapsa.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

De fiecare data când iei o notă, ii spui de acum in colo ca sa nu mai fie nevoie sa vina la școală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred că se va lăsa convinsă să nu mai vină la școală, tot ce poți sa faci este sa îi promiți ca nu o să se mai întample și o să pui mâna pe carte! Poate se va lăsa convinsă!

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Nu cred ca se va razgandi in legatura cu mersul la scoala, dar o poti indupleca sa nu.ti ia telefonul. Ce probleme ai cu pregatirea? E in interesul tau... Spune.i singura de notele acelea si spune.i ca singura ca vrei la pregatire si ca o sa inveti mai bine, cu conditia sa ramai cu telefonul! Pana la urma sunt note de trecere, nu sunt sub 5, nu e asa rau...

| vladionut94 a răspuns:

rolling on the floor eu in locu tau i-as adresa cateva injuri si daca mar inerva cateva palmute daca este e asa smekera daca nu iti acepta cateva note mai micute

| anonim_4396 explică (pentru vladionut94):

Serios?! Asa cretin esti?
Indiferent cat te jigneste sau te bate sau cine stie ce lucruri rele ar vrea sa iti faca nu ai voie sa ridici mana asupra mamei tale. Valabil si pentru tata.
Plus ca ii vrea doar binele.
Dar... pana la urma, ce sa-ti cer in halul in care scrii? Probabil niste cratime si cateva litere.

| Doub a răspuns (pentru vladionut94):

" i-as adresa cateva injuri si daca mar inerva cateva palmute"- Baaa, tie nu iti e rusine sa vorbesti asa? Tu ai idee cat a suferit mama ta sa faca un cretin ca tine? Pe langa ca esti cretin, mai esti si agramat. Combinatia perfecta.

| vladionut94 a răspuns (pentru Doub):

Ce sa fac daca an avut orice mi am dorit si lipsa mea de interes pentru scoala a scazut chiar daca in fiecare an influenta familie ma ajuta sa scap de corigenta si ps: nu inteleg parinti de ce le baga frica in copii pe mine mama ma motivat sa invat cu banuti si uitete la mine am luat bacu fara sa stiu materie si sunt la facultate nu pe meritele mele

| Doub a răspuns (pentru vladionut94):

Nu stiu cum ai luat tu bacul.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

''cu banuti''.
Dupa ce ca l-a indopat cu ce a putut, biata femeie, mai bine, acum asta vrea sa o bata.
Sa zici ca unii nu merita exilati?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff, chiar nu-mi vine sa cred.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Mai este si la facultate.
Si uite de ce are tara incompetenti.
In halul in care scrie nu cred ca este in stare sa faca o cerere sau sa intocmeasca un dosar.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe langa ca e un agramat, mai e si un cretin. Pfui.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Meh, eu ma apuc sa-i comentez la fiecare (aproape) intrebare.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Vai, mama mea surprise in ce hal scrie omul asta

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa rau e?laughing)).

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Da sad Nici eu nu-s aia excelenta, dar omul asta e teribil.
N-am ce face. Nu m-a mai blocat nimeni de mult laughing

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Am obosit. Il las in pace.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ehh, nu merita sa-ti pierzi timpul pe el.winking

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ba da. M-am prapadit de ras laughing
Aici zice ca o ia la injuraturi si ii da cateva ''palmute ''( de acum incolo am sa urasc termenul asta), iar in intrebari se interesa ce ar putea mama lui sa faca la cuptorul electric.
Tu iti dai seama cat de mult si-a dat interesul?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor)))))).

| Gheorma_Claudia_1980 a răspuns:

Zii ca profesorul/profesoara nu are timp