| zuzuma a întrebat:

Vreau sa ma ajutati, sa-l sterg pe fostul iubit de pe facebook? am o saptamana de cand ne-am despartit, acum sta cu fosta iubita asa zice dupa a zis ca doar vorbesc nici nu inteleg, a zis ca e printesa lui aia... sa-l sterg?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Logic ca da, isi bate joc de tine si de sentimentele tale, si nu vad cu ce rost l-ai mai agrea sau sa te mai gandesti la el. Persoane de genu acesta gasesti la tot pasul, dar persoane care sa merite prezenta ta, iubirea ta, si mai ales timpul tau sunt putine.
Nu te mai lasa injosita de nimeni, nu se merita, el habar n-are ce vrea si pana isi da seama trece o groaza de timp si o sa realizezi ca timpul tau pretios ti l-ai petrecut cu un imatur si superficial care din punctul meu de vedere nu merita nici un buna ziua happy

10 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Da, si de pe fb si din suflet. Si pentru o vreme evita-l cat poti si nu te mai gandi la el.

| grab a răspuns:

Poate vrei sa il stergi din minte nu din FB. de fapt la cat sta lumea azi pe FB e cam tot aia...

| rousz a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-l stergi, i-ai da satisfactie, ar vedea ca te deranjeaza atat de tare incat ai facut gestul acela! ignora-l stiu ca-i greu dar, doare cel mai tare...

| Dracoola a răspuns:

Da-i unfollow, asa macar il vei avea in lista dar nu vei mai stii ce facea, nu de alta dar daca il stergi va crede ca suferi dupa el.

| ViatacuLouie a răspuns:

Te duci pe pagina lui unde scrie prieteni si dai sterge din lista de prieteni.

| zuzuma explică (pentru ViatacuLouie):

Stiu asta...

| ViatacuLouie a răspuns (pentru zuzuma):

Tu asta ai intrebat, eu am raspuns...

| ImAnonymous a răspuns:

Daca a facut asta la o saptamana nu cred ca a avut ceva sincer pentru tine, poti sa il blochezi sau sa iti faci prieten si sa ii arati ca nu iti pasa.

| Deea092 a răspuns:

Nu văd care ar fi rostul să îl ştergi de pe facebook...

| Emilyca38 a răspuns:

Nu stiu, cum simți tu. Eu când ma cert rău cu o persoana foarte apropiata as vrea sa o șterg din viață mea, dar de pe facebook... Dar un lucru sigur îți pot spune. Ai încredere in tine si nu te lasa înjosita. Ești o fata care merita respectata, nu ești bătaia de joc a nimănui...
Gandeste-te la ce ți-am spus

O viață frumoasa!