| Jorjik a întrebat:

Am văzut 1/2 ani un film despre o echipa care pleca dintr-un stat, {cred ca America spre nu știu mai exact} si trebuia sa treacă prin desert sau ceva de genu, atunci le se strica motorul din stânga si aterizează prin niște canioane sau desert nu mai țin minte, dar fac echipa si dezmembrează avionul pentru a face unu mai mic cu care sa plece acasă. Îmi puteți spune daca știți numele filmului va rog?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pasărea Phoenix (2004)
https://www.cinemagia.ro/filme/flight-of-the-phoenix-pasarea-phoenix-9995/

Varianta din 1965, The Flight of the Phoenix, mi s-a părut mult mai bună.

| Jorjik explică (pentru floresdemayo):

Asta e, de cand nu l-am mai vazut.

| Brizbriz a răspuns (pentru floresdemayo):

"Varianta din 1965, The Flight of the Phoenix, mi s-a părut mult mai bună."

si miewinking