| Lacramioare a întrebat:

Bună, acum câțiva ani m-am uitat la un serial asiatic, din cate îmi amintesc vorbeau în chineză, asta nu înseamnă neapărat că este serialul este chinez. Mă întrebam dacă își mai amintește cineva cum se numea, că eu una nu îmi mai amintesc și chiar vreau să îl revăd. Era vorba despre un bărbat și o femeie care se iubeau și voiau să se căsătorească, însă tatăl femeii (nu îmi mai amintesc sigur la care dintre aceștia era) era împotriva acestei căsătorii,,iar tatăl acesta era un om foarte bogat. Până la urmă cei doi au fugit de acasă, s-au căsătorit și au născut o fiică,,iar la scurt timp după aceea cei doi au murit într-un accident de mașină. Nu mai îmi amintesc sigur ce sa întâmplat cu fiica lor, dar nu a fost crescută de către bunicul ei. După mai mulți ani, nepoata sa îndrăgostit de un băiat care îmi amintesc că avea o motocicletă,, iar acesta locuia cu bunicul fetei, nu mai îmi amintesc din ce motiv. Bunicul tot încerca să își caute nepoata, deoarece ea era singura lui nepoată și posibilă moștenitoare. Când cei doi s-au îndrăgostit (nepoata bătrânului și cel care locuia la el), bunicul fetei era împotriva acestei relații, dar până la urmă bunicul și nepoata și-au dat seama că sunt rude. Bunicul ca să nu facă aceeași greșeală pe care a făcut-o și cu fiica lui, le-a permis celor doi să aibă aceea relație. De aici nu mai știu ce sa întâmplat, deoarece până aici m-am uitat, dar parcă îmi mai amintesc și că nepoata avea un medalion, dar nu sunt prea sigură. Eu am căutat serialul, dar nu l-am găsit. Dacă îl găsiți sau vi-l amintiți, să mă anunțați. Vă mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| stragery a răspuns:

Da-i translate in engleza si du-te pe reddit, nu cred ca stie nimeni, avand in vedere ca-s cam 9000 de seriale chinezesti.

| Lacramioare explică (pentru stragery):

Se pare că sora mea mai mare a găsit serialul. Este Taiwanez, de aceea vorbeau în chineză și se numește When Love Walked In. Dar mulțumesc oricum pentru răspuns.