| Starfiree a întrebat:

Buna ma puteti ajuta si pe mine? va rog frumos nu inteleg sezoanele de la naruto.Care e primul Naruto si dupa Naruto shippuden? cate episoade sunt in naruto shippuden? adica ala e sezonul 1 sau cum? mai sunt si altele? faceti-ma va rog sa inteleg si eu

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

"Naruto" este prima serie si are 220 de episoade, impartite in 5 sezoane.

"Naruto Shippuden" este a doua serie (si este on-going), are in momentul de fata 367 de episoade, maine apare episodul 368 si se imparte in 16 sezoane. Iar povestea continua dupa doi ani fata de prima serie. Doi ani in care protagonistul, Naruto, pleaca din sat sa se antreneze.

Sper ca te-am lamurit.
Vizionare placuta!

1 răspuns:
| Sheriarty a răspuns:

Naruto este prima serie in care protagonistul era copil.
Naruto Shippuden e a doua serie in care Naruto creste.

Nu sunt sezoane, ci doua serii diferite care sunt impartite in 'arcurci'/'sezoane'.