| niggerfaggot a întrebat:

am vazut la AFI un film despre un pilot care avea un frate mai mic iar ei au facut o cursa cu personajul negativ cu niste masini furate. Pe la sfarsitul cursei personajul negativ il omoara pe fratele mai mic la pilotului. Dupa ceva timp pilotul face un film cu cascadorii ca sa intre intr-o cursa privata in care era si personajul negativ. Dau funda, va rogwinking

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cumva te referi la filmul Need for Speed (2014)?
Și aici, eroul filmului Tobey, are un prieten, Pete, care-i este ca un frate mai mic, și care e ucis într-o cursă ilegală (cu mașini furate), de către Dino, personajul negativ. Filmul se sfârșește cu o alta cursă cu mașini, iar la final, rămân în competiție doar el și ucigașul prietenului său, Dino. Mașina ucigașului se răstoarnă, iar eroul, totuși, se duce să-i salveze viața, scoțându-l din mașina, care era gata să explodeze. Tobey intră în închisoare, cred că din cauza participărilor la cursele ilegale, iar în ziua eliberării, îl așteaptă într-o mașină superbă, partenera sa, o blondă...
http://www.cinemagia.ro/filme/need-for-speed-578570/
Superb film. Poate că e cel căutat de tine...

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Gone In Sixty Seconds (2000)?
http://www.cinemagia.ro/......secunde-2/

| faramatania a răspuns:

N-am prea-nțeles cum e povestea, cât de vechi este filmul, etc, dar îți mai pot sugera un altul, tot gen curse mașini + frați ș.a.m.d.:Speed Racer (2008)