| Alezuza a întrebat:

Hey vreau si eu niste animeuri romanta-comedie gen Lovely complex si Kaichou wa maid-sama (fara yaoi si yuri) si daca se poate o mica descriere la animeurile propuse.

Răspuns Câştigător
| PikaPiku a răspuns:

Bokura ga Ita - doi adolescenti care se cunosc in timpul liceului si care nu prea se suporta la inceput, ajung sa se indragosteasca unul de celalalt, si o data cu aceasta iubire vor aparea si mici ''intrusi'' in relatia lor precum persoane din trecutul lui cu care el a avut relatii, si care intervine si in prezent, sau un alt pretendent la inima fetei, coleg de liceu al ambilor parteneri. Si acum observ ca tu ai cerut ''romanta-comedie''...eu tocmai ti-am recomandat ceva ''romanta-drama'' dar poate te va interesa, este foarte frumos anime-ul.

Kimi ni Todoke - alti doi liceeni, ea este putin mai ciudatica, de astfel toti o cred asa, mai precis ca o fantoma de care toti se sperie, numai un baiat o vede intr-un alt fel, si nu orice baiat, ci cel mai ravnit din liceu.

Toradora - aici este o dragoste cu nabadai. Un el si o ea care isi cer ajutorul unul altuia pentru a fi impreuna cu prietenul/prietena cel/cea mai bun/buna a celuilalt, cand de fapt ceea ce vor ei doi este sa fie impreuna, dar tachinarea e dulce.

Zero no Tsukaima - Magie! Si un cuplu care se formeaza in urma unui concurs, ea fiind maestrul si el un fel de ''catelus''. Ca un basm aproape, el trebuie sa ii fie loial si sa o ajute de fiecare data, dar uneori sfarseste ''prajit'' de furia ei fiindca domnisoarele cu sani imensi ii dau tarcoale.

Tonari no Kaibutsu-kun - ambii sunt foarte inteligenti: el un talent innascut, ea o fata muncitoare. El nu invata nimic dar stie tot incat sa fie mereu primul in top, dar ea invata pe rupte pentru a deveni prima. Si de aici la dragoste nu e decat un pas, doar ca adesea orgoliul ei este prea mare si el prea copilaros.

Ouran High School Host Club - Comedie pura! Nu este chiar o romanta propriu zisa, cu o relatie intre 2 persoane ci...mai multe. Multi baieti din liceul Ouran, fiecare avand doza lui de interes pentru ea, o fata mai saraca, venita in acest liceu al bogatasilor cu bursa.

Fruits Basket - Aici este vorba despre zodii, nu imi amintesc exact, dar ea era inconjurata de o famlie in care fiecare se transforma in acea zodie ( cele de la japonezi, gen soarece, tigru etc). Desigur vor fi si doi aspiranti la dragostea fetei.

Alte titluri:
1.Inu x Boku SS
2. Kamisama Hajimemashita
3. Honey and clover
4.Mayo Chiki!

Sper ca iti vor fi de folos happy