| 0x11111051 a întrebat:

Buna ziua tutoror. Cunoasteti ca in fiecare an, pe Pro tv merge filmul cu rastignirea Lui Iisus Hristos. SPuneti-mi va rog, filmul cind va fi anul acesta? Va fi pe protv? ssi la ce ora? mersi. funda

11 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Paște fără Iisus din Nazareth. În zece ani, superproducția a lipsit doar de două ori de pe TV
Celebra superproducție a regizorului Franco Zeffirelli era nelipsită de pe micile ecrane în preajma sărbătorilor pascale. Până acum, în ultimii zece ani, filmul a fost difuzat de opt ori: doar în 2006 și în 2009 a lipsit.
(paginademedia)

| AlexL28 a răspuns:

A fost ieri pe Kanal D filmul nou numit Iisus, care dupa parerea mea e mai fain ca Iisus din Nazaret, da uitate la programul tv pe net

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexL28):

Da si eu l-am vazut intr-o fractiune de secunda era un isus care incerca sa se plimbe intr-un mod foarte jamie oliver printre oameni si sa se dea cool cu femeia din canaan, din momentul in care manca seminte cu vagi comentarii de microbist gen da banii la saraci l-am inchis

| AlexL28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da stiu, nu a fost asa de spiritual, da a fost totusi fain filmul...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexL28):

Dalaughing

| AlexL28 a răspuns (pentru anonim_4396):

E acum reluare daca vrei sa te uiti, poate prinzi vreun substrat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexL28):

As fi vrut dar
se uita mama la scandal
nu cred ca esti destul de bigot cum sunt eu incat sa il incerci pe ala de pasolini https://www.youtube.com/watch?v=h7ewh5k5-gY
total opus lui isus, asta gospel e ultra vertical. te lasa ca si cum ai fi citit cinspe pagini de kant
noi :)) o sa-l vedem de pascala, macar pentru coloana sonora!
https://www.youtube.com/watch?v=6iZj6P-bkcY

| musiiic a răspuns:

E acum pe ProTv laughing.

| 0x11111051 explică (pentru musiiic):

La 1 de noapte?

| musiiic a răspuns (pentru 0x11111051):

Da. Cred că începuse la 12 noaptea sau ceva de genul. Ştiu că se uita tatăl meu.

| alexmihay92 a răspuns:

Uita-te si tu la programele antenei 1, pro tv si kanal d