| Loredana_Roxana_2002 a întrebat:

Care e diferenta dintre Inima de țigan si Regina? Nu mai tin minte foarte mult si sunt foarte asemănătoare.

2 răspunsuri:
| Krax256 a răspuns:

Titlul

| AndaAlexandra a răspuns:

În inima de țigan era vorba despre dragostea dintre un tigan și o romanca. Tatăl ei suferea cu inima, iar la sfârșit a fost operat. Inima transplantata era a fratelui tiganului.
Regina era "sclava" unui țigan. Ea de fapt era o prințesa sau ceva de genu, pe care tiganul o furase și o crescuse ca fiind o tiganca.