| Deny225 a întrebat:

Care e prima parte din Saga Amurg? As vrea sa il vad si eu dar nu stiu care e prima parte laughing >--Eu sunt mai proasta de felul meu laughing

7 răspunsuri:
| xlollypop a răspuns:

I Twilight(Amurg)
II New Moon(Luna Noua)
III Eclipse(Eclipsa)
IV Breacking Dawn(Zori de Zi) part I
V Breacking Dawn(Zori de Zi part II

pupp:*

| ZoeyMe a răspuns:

Partile in ordine:

I Twilight(Amurg)
II New Moon(Luna Noua)
III Eclipse(Eclipsa)
IV Breacking Dawn(Zori de Zi) part I
V Breacking Dawn(Zori de Zi part II

Succes!

| codrinstefan2103 a răspuns:

Primul film se numește twilight simplu însă din Saga, primul ar fi breaking dawn. Filme teribil de proaste, nu le recomand nimănui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru codrinstefan2103):

Same! Se chinuie ăia să zică " I love you!" încât şi pe moarte dacă aş fi, tot aş zice mai bine, eu asta, care a trăit mereu în mediocritate.

| codrinstefan2103 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am avut ambiția, nechibzuită aș zice, să citesc și prima carte (mă rog, cât am putut din ea) și era fix scriere copilărească la persoana I singular, compunere wannabe romance de plod trecut și el prin vântul vieții.

| anonim_4396 a răspuns (pentru codrinstefan2103):

Eu le-am citit pe toate,în speranţa prostească că o să evolueze povestea,că următoarea o să fie mai bună ca precedenta. Dar singurul lucru care mi-a plăcut, şi nu a fost povestea de dragoste dintre un nemuritor şi o muritoare(citeam "Luceafărul", în cazul ăsta), a fost că i-a prezentat pe Culleni, nu ca un clan, constrânşi de natură să trăiască împreună, ci ca pe o familie. Unde exista compasiune şi poate... iubire. În rest, o pierdere de timp. Putea să scrie cărţi mai bune Meyer. Şi putea să scrie mai bine. Putea să renunţe ca la fiecare 5 pagini să reamintească cât de frumos şi de perfect era Edward.

| HappyKiddd a răspuns:

Twilight : Amurg ----prima parte New Moon----a doua parte Eclipsa-----al treilea film Twilight Breacking Dawn 1------al patrulea Breacking Dawn 2 -------al cincilea film, si totodata ultimul film.in care Bella este vampir:dhappy. sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?:d