| Cipri99 a întrebat:

Care este ordinea la Dragon ball?
Am vazut Dragon ball dar apoi ce urmeaza?
Pe multe site-uri am gasit ca urmatoru ar fir kai sau Gt sau Z imi poate da cineva ordinea va rog?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Le-am vazut eu pe toate. Ordinea e asa:

Dragon Ball
Dragon Ball Z
Dragon Ball GT

Dragon Ball Kai e doar un fel de copie a GT-ului, nimic mai mult, dar cu mici imbunatatiri parca. Dupa astea urmeaza filmele DB.

| ryuu a răspuns (pentru miTzuliK93):

Corectie, Dragon Ball Kai este un remaster al lui Z, acelasi lucru si pentru DB Kai 2014. Avand titlu alternativ "Dragon Ball Z Kai".

| Cipri99 explică (pentru ryuu):

Mai cam ametit poti sa mi le dai tu in ordine te rog?

| ryuu a răspuns (pentru Cipri99):

Eu doar il corectam pe miTzuliK93 in legatura cu seria Kai, ordinea celor 3 sez originale postata de el fiind corecta.

Cele doua serii Dragon Ball Kai si Dragon Ball Kai (2014) au acelasi story line ca Dragon Ball Z, dar grafica este refacuta. Dragon Ball Z a fost lansat in 1989, iar Dragon Ball Kai in 2009.
Nu cred ca trebuie sa-ti bati capul cu cele doua serii Kai, urmareste doar seria originala (asa am facut si eu)
1. Dragon Ball
2. Dragon Ball Z
3. Dragon Ball GT

P.S.

| Cipri99 explică (pentru ryuu):

Mersi mult, m-ai lamurit.