| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Birdman? Mi se pare un film bun, dar nu cred ca e corect sa puna filmele cu caracter por.nografic in aceiasi oala cu animatiile.Desenul e o arta in sine si un film de animatie necesita tone de talent si rabdare. Nu cred ca toate filmele ar trebui sa fie filozofice, prin animatii poti arata o gramada de lucruri faine si amuzante, sa uiti pentru un moment de toate filmele cu razboi si morti, cadavre si alte minunatii.
Ce parere aveti de faptul ca inainte sa castige Oscarul avea nota 6, 5, iar acum are nota 7, 8 pe Imdb? E asta snobism?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Birdman este unul dintre filmele mele preferate, cu Alejandro González Iñárritu ca regizor, care mi se pare fascinant. Nu prea am ce să reproşez filmului. Iar că un produs artistic, de calitate nu este gustat de toţi, e firesc, nu mă miră deloc. Mai degrabă, e surprinzător că comercialul Oscar mai ajunge şi la cei care îl merită.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Sper sa castige anul asta cu The Revenant, dupa ce am vazut Birdman, povestea primului taran plantator de cartofi de pe Marte nu mi s-a mai parut atat de reusita laughing

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Dintre nominalizările din acest an am văzut momentan doar The Revenant, The Big Short şi l-am început acum pe Room, aşa că nu mă pronunţ încă. happy

| Coquina2 a răspuns:

O tortura psihica.
sunt mai sado maso de fel si am asteptat totusi pana la sfarsit sa vad daca se intampla ceva interesant sau wow.
ar trebui sa-mi plateasca zugravul astia care au facut filmul, ca mi se scorojisera peretii de plictiseala.

| alchimistuinfinit a răspuns:

Hmm nu, notele au crescut probabil fiindca au fost mai multe review-uri si multi probabil nu i-au dat atentie inainte de Oscar, sau nu stiau de el, mi se pare un film echilibrat care merita sa concureze cu brio la Oscar, deci mi se pare in regula big grin

| anonim_4396 explică (pentru alchimistuinfinit):

A castigat premiul la editia 2015 big grin