| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre filmele de actiune din anii 80 cu tema razboiului din Vietnam cum ar fi Uncommon Valer (Michael Dudikoff, Fred Ward, Gene Hackman), Platoon (Charlie Sheen, Willem Dafoe, Tom Berenger), Full Metal Jacket (Matthew Modine), First Blood (Stallone), Missing in Action (Chuck Norris). Au fost sau nu controversate?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns:

Am vazut doar Rambo si Missing in Action.
Copil fiind la momentul primei vizionari, nu eram eu capabil sa observ componenta politica. Voiam doar sa am si eu muschi ca Stallone si sa stiu bataie precum Chuck Norris. happy
Chiar si acum, desi imi este evident scopul pentru care au fost create, tot le gadesc "entertaining" si le vizionez cu placere cand se intampla sa fie difuzate pe la tv. Si oricum, nu as indrazni sa critic vreun film de-al lui Chuch Norris, pentru ca vine si imi sparge telefonul in cap inainte de a termina sa scriu fraza. tongue