| AdrianaBacescu a întrebat:

Cand au fost difuzate in Romania filme de actiune (American Ninja, Enter the Ninja, Iron Eagle, Indiana Jones, Kickboxer, Bloodsport, Top Gun, Southern Comfort, Missing in Action, First Blood, The Dirty Dozen, Uncommon Valor, Highlander)?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unele au fost difuzate incepand cu anii 90-2000
Pe unele le-am vazut la tv de multe ori
Pro Tv si TVR 1 dadeau genul acesta de filme in perioada spusa mai sus de mine!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

In perioada 1999-2000. Era pe HBO noaptea la 1-2 o emisiune numita Real Sex, daca ai prins HBO in perioada 1999-2000?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Daa, in acele vremuri am prins HBO si cu 'decodor' daca stii la ce ma referwinking
dar sigur stii!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Iar pe cele romanesti erau difuzate la 12 noaptea filme cu scene intime. La ce te refer?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Pe vremea aceea nu erau accesibile programele tv cu plata majoritatii oamenilor, HBO era foarte scump ca si 'post premium', trebuia sa platesti cat pentru 5 televizoare abonamentul la cablu doar pentru HBO!
si astfel noi romanii am descoperit o metoda de a monta pe cablul tv un 'decodor' cu ajutorul caruia 'prindeam' HBO fara sa platimwinking
nu ca acum cand totul este digital si chiar accesibilwinking

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Te uiti si in ziua de azi la HBO?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Nici nu am HBO si nici nu vreau, la cate filme am in cap de vazut/revazut si cat lucrez in cursul saptamanii nu am timp de hbo, Netflix etc

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Unde lucrezi?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

La baietii cu ochi albastriwinking

| wildthing a răspuns:

Cand au fost difuzate prima data? Cum crezi ca ar putea sa-ti spuna cineva asta?