| Stefanyax0 a întrebat:

Cel mai bun film horror văzut de voi ( argumentați ).

12 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

The Shining.
Thriler psihologic, fara fanotme sau creaturi inspaimantatoare, mi-a placut filozofia asupra psihicului uman ce este influentat de lucruri marunte.
O poveste intr-un cadru restrans, personajele putine, si detaliat pana la ultima virgula din script.
Prestatiile extraordinare ale lui Nicholson si a lui Shelly Duvall te introduc in atmosfera terifianta a filmului. Exceptional film, greu de inteles, pe alocuri o satira, greu dar senzational.

| unknownn a răspuns:

Am vazut foarte multe filme dar nu am ales un "cel mai bun" pentru ca am ajuns la concluzia ca nu exista un "cel mai bun" care sa placa tuturor. In viziunea fiecaruia exista alt "cel mai bun".
Eu consider ca seria de filme SAW cuprinde niste filme super interesante, au combinat tot ce e mai bun intr-un film horror, si anume supansul, rasturnarile de situatie, mintea unui criminal diabolic. Si + de asta consider ca este un film din care ai putea invata ceva daca te duce mintea si nu consideri ca in film e vorba doar despre un criminal obsedat.
Asta e doar o parere personala!

| KristalPop a răspuns:

Philosophy of a Knife şi Man Behind the Sun.
Nu-s chiar cele mai bune, dar mi-au plăcut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The cabin in the woods
pot sa argumentez dar nu o fac pentru mine este cel mai bun suspans actune drama orice
iar daca vrei ceva in plus intra pe acest site alegi din partea stanga categoria si iti faci o idee:

http://www.movieweb.com/movies/2012/comedy

| Keith a răspuns:

Drag me to hell e chiar super filmul, si e de groaza.

| blondutzata a răspuns:

Vacanta mortala pentru ca era de groaza happy si era infricosator si sarakul cuplu a trecut prin asa multe din cauza aleia

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Pentru mine cel mai bun film horror este,, Camera 1408" m-a fascinat si vreau sa spun ca m-am speriat de moarte cand l-am vazut prima oara.
acest film imi place mie cel mai mult cu toate ca mai sunt foarte multe filme bune horror, drama etc.
Pentru tine care a fost cel mai bun film?

| Stefanyax0 explică (pentru 크리스티나kristinikaaクリスティーナ):

Am văzut filmul, mi-a plăcutwinking. Pentru mine cel mai bun a fost Suspiria, un adevarat clasic horror. Eu il recomand doar celor ce stiu sa aprecieze un film bun, deoarece ceilalti isi vor irosii timpul si neuronii pe el!

| IubithaThaa a răspuns:

The grudge - n thriller-ul realizat de Sam Raimi si Columbia Pictures, The Grudge, inspirat dupa blockbuster-ul japozez Ju-On: The Grudge, fatada obisnuita a unei case modeste din Tokyo nu lasa cu nimic sa se banuiasca teroarea care se ascunde in interior. Casa este posedata de o forta malefica, violenta, care distruge viata oricarei persoane care intra aici. Cunoscut sub numele de "The Grudge," acest blestem impinge victimele catre o moarte violenta, in chinurile unei crize de manie. Cei care sunt atinsi de blestem mor si astfel se naste un nou blestem, transmis ca un virus tuturor celor care patrund in aceasta casa, intr-un lant nesfarsit de orori.

Karen (Sarah Michelle Gellar) este o studenta sosita in Japonia in cadrul unui schimb de experienta pentru un proiect social. Fara sa banuiasca nimic, ea accepta sa ii tina locul unei asistente medicale care nu venise la lucru. Cand intra in casa unde fusese trimisa, descopera aici o femeie in varsta, de origine americana, Emma (Grace Zabriskie), pierduta intr-o stare catatonica, intr-o locuinta care pare pustie si in mare dezordine.

In timp ce ii acorda ingrijiri batranei, Karen aude de la etaj niste zgomote care seamana cu scrasnetul unor gheare. Se duce sa vada despre ce este vorba si se trezeste in fata unei privelisti mai cumplite decat si-ar fi putut imagina vreodata.

In aceasta casa, un lant de orori a fost declansat de o forta malefica, aparute aici cu ani in urma. Tot mai multi oameni mor, iar Karen se trezeste atrasa in acest ciclu al groazei si afla secretul blestemului razbunator care a prins radacini in casa respectiva.

| Silviumber a răspuns:

Sincer nu prea pot alege, dar imi place mult "Freddy vs. Jason", imi place pentru ca e combinatia perfecta intre 2 filme super

| RobiNBA a răspuns:

Prometheus (2012) nu chiar asa stralucit dar merita vazut
Chernobyl Diaries (2012) e un film de 5 stele
Piranha 3DD (2012) Film de 4 stele care merita vazut. ( cred ca l-ai vazut)
The Pact (2012) Un film extraordinar de speriat laughing.
The woman in black (2012) Merita vazut.
The cabin in the woods (2011) fain rau.
Alien(1979) recomandat cu lumina aprinsa laughing.
Exit Humanity(2011) film de 5 stele
War of the dead (2011) film cu zombie mi se pare de 4 stele. big grin
Underwolrd:awakening (2012) prea fain
The devil inside(2012) o sa te sperii foarte mult la filmu asta (3 stele).
The darkest hour. film de 4 stele (2011)
emergo (2011) film de 5 stele
intruders(2011) film de 5 stele
piranha(2010) film de 5 stele
the loved ones(2009) film fain
zombieland(2009) prea bestial
the divide(2011) 5 stele extraordinar.
Hostel(2005) film de 5 stele
Cassadaga (2011) film de 5 stele si cred ca cel mai de speriat film care l-am vazut
The Ring film de 4 stele.
Scrietile intru-n text document ca sunt faine toate. Sper ca te-am ajutat :p.

| alle29sweet a răspuns:

Samara sau The Ring chiar nu am cum argumenta dar daca te sperii foarte usor te-as sfatuii sa nu te uiti daca nu il poti gasi online dar nu pe youtube