| Madara_7391 a întrebat:

Cine este cu adevarat Tobi? ( Din Naruto Shippuden). Nu cred ca este cu adevarat Madara Uchiha pentru ca un manga Kabuto foloseste Edo Tensei si ii readuce corpu lui Madara la viata
.
Funda care ma poate lamuri.

Răspuns Câştigător
| Sean a răspuns:

Eu cred ca este Izuna fratele lui Madara, chiar daca se zice ca el a fost ucis pentru ai lua ochii, nu cred ca ii obito el era genul de ninja ca Itachi care si-ar fi dat viata pentru sat, puteti vedea episoadele 119 si 120 apare si Obito, dar tot ce e posibil.

9 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Tobi ăsta, cauzează numai probleme. Voi încerca să elimin câteva caractere, şi să vad cine pot presupune că este. Obito nu are cum să fie, pentru că a murit când era copil. Uchiha Madara, nu prea ar avea sens pentru că îl învie Kabuto cu nu mai ştiu ce tehnică. Cred că este Uchiha Kagami. Sunt foarte asemănători tipii aceştia.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Obito am auzit de la colegii mei ca se numestehappy. Sper ca ai inteleshappy

| didi2802 a răspuns (pentru XxThoumaxXAndyXx):

Scuza-ma pentru ca te corectez, insa Tobi nu este Obito.Sunt doar niste presupuneri facute de fani(si presupunerile astea s-au ajuns putin cam departe). Adevarata lui identitate nu este dezvaluita inca.

| didi2802 a răspuns:

Inainte se credea ca este cu adevarat Madara Uchiha, dar asa cum ai spus si tu, Kabuto l-a inviat pe realul Madara Uchiha ...astfel,adevarata identitate a lui Tobi a ramas un mister nelamurit nici in prezent(sunt la zi cu manga-ul)...cat despre Obito, astea sunt doar o multime de zvonuri inventate de fani din cauza faptului ca Tobi avea vizibil doar ochiul drept si stiinduse ca Obito i-a dat lui Kakashi ochiul stang, asa fanii au sarit la concluzii(dar in lupta cu Konan se arata clar ca are ambii ochi deci posibilitatea ca Tobi sa fie Obito este foarte slaba). happy

Răspuns utilizator avertizat
| endotensei a răspuns:

In nici un caz nu este Obito si Madara nicidecum eu cred ca este frate lui Madara mai mic, am citit in manga spunea de el care ia luat ochii lui madara dupa ce a murit

| NoMercy121 a răspuns:

Tobi=Obito nu vezi si tu cat de asemanatoare sunt numele.Am un link care dovedeste ca este Obito doar ca este in engleza atat tot:http://manga.animea.net/naruto-chapter-599-page-1.html Funda?

| blackthunder1009 a răspuns:

Bai tobi este obito si dupa ce i-a spart naruto masca kakashi a incremenit de uimire si dupa a venit si madara uchiha