| hellocat a întrebat:

De ani intregi ma tot straduiesc sa gasesc numele unui film horror pe care il vedeam cu o prietena acum multi ani. Imi amintesc ca filmul era despre un barbat care lucra la o scoala si tot agresa copiii, pana cand intr-o seara parintii acestor copii s-au razbunat pe el si au venit intr-un grup mare(parca intr-un loc parasit) si l-au ars de viu. Iar ani mai tarziu, fantoma acestui barbat venea in visele acelor copii(care deja aveau vreo 17-18 ani) si ii omora, dar nu doar in vise, ci si in realitate. Filmul parca avea si mai multe serii. Stiu ca nu am fost foarte explicita dar asta e tot ce imi amintesc si chiar vreau sa aflu care era filmul deoarece imi placea tare mult. Poate ma ajuta cineva, mai cunoscator. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Https://en.wikipedia.org/wiki/A_Nightmare_on_Elm_Street_(franchise)
Ai aici seria filmelor A nightmare on Elm street (Freddy Krueger).