| irinuk28 a întrebat:

Hei,cine îmi face si mie un scurt rezumat despre sezoanele din The Vampire Diaries? De curand am început să-l urmăresc și sunt abia la sezonul 1 ep. 3 așa că m-ar interesa să știu cam despre ce o să mai fie vorba.În mare parte mă interesează și despre relația Elenei cu Stefan.Vor mai fi împreună? Nu detaliați pas cu pas, altfel nu ar mai avea farmec să mă uit la serialbatting eyelashes.
P.S. Pentru fete- Care e mai drăguțhee hee : Stefan ( Paul Wesley ) sau Damon ( Ian Somerhalder )?
Who team?
Mulțumesc.Dau FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Abeeeeeeee99 a răspuns:

Pai Elena o sa fie la inceput cu Stefan. Damon o sa deschida un mormant in care crede ca e Khaterineda de fapt nu e. Apare pana la urma si Khaterine.Pai Bonnie e o vrajitoare care pana la urma o sa fie impreuna cu Jeremih. Apare Klaus care e vampir original (si e hibrid jumatate vampir jumatate varcolac) el o vrea pe Elena pentru ca e dublura si numa cu sangele ei poate sa isi creeze noi hibrizi. Klaus o sa-l transforme pe Tyler in hibrit si mai spre sfarsit o sa se culce cu Caroline. Klaus mai are 4 frati (Kol, Elijah, Finn, Rebekah) fan o sa se culce cu Khaterine si dupa cu Rebekah. Elena intr-un final o sa fie cu Damon. Parintii Elenei care au murit erau adoptivi.O sa isi cunoasca familia adevarata. Mama si tatal ei adevarati o sa moara. Klaus isi tinea familia in sicrie cu un pumnal infins in piept(un original poate buri doar cu un tarus dintr-un anumit stejar infipt in piept si stejarul acela nu mai exista)O sa invie parintii lui Klaus(mama lui Eastern care e vrajitoare si tatal lui Mikael care e vanator de vampiri)Mikael vrea sa il ucida pe Klaus deoarece e tatal ui vitreg. Apare Silas.Silas e un mentalist pe care o vrajitoare Quetisah il iubea. Silas o iubea pe una Amara care e dublura Elenei si a Khaterinei.El e pe o insula intr-un mormant. Silas are leacul antivampirismului. Damon si Stefan vor sa il dea Elenei dar totodata si Rebeka il vrea. Pana la urma Elena o sa il dea Khaterinei. Elena a devenit vampir pentru ca era in masina cu Matt si au cazut de pe pod. Matt a fost salvat dar Elena nu mai putea fi salvata asa ca Damon a transformat-o. Chiar cand a trasformat-o Elena s-a indragostit de Damon. Caroline si Stefan credeau ca Elena ii e supusa lui Damon deoarece el a transformat-o si ii ziceau la Damon sa o elibereze. Cand a eliberat-o Elena i-a zis la Damon ca il iubeste cu adevarat. Dupa ce Khaterine a devenit om ea se apropria de moare caci era prea batrana ca om. Ea a aflat ca era o fata care era calator. Pe patul de moarte Elena s-a dus la Khaterine sa ii spuna ca o iarta pentru toate greselile facute dar atunci Khaterine a facut o vraja si s-a facut calator in corpul Elenei. Amara iubita lui Silas era ancora. Ancora era partea dintre cele 2 lumi prin care orice fiinta suprernaturata care trecea prin ea ajungea dincolo. Jeremih moare si in acel moment Elena isi priede umanitatea. Bonnie face o vraja care il aduce pe Jeremih la viata dar ea moare. Intr-un final ea poate reveni la viata doar daca devine ancora.In ultimul sezon (5).Damon si Bonnie mor dar cu siguranta vor aparea in fil si vor invia ca daca nu nu se va mai uita nimeni la serial daca nu e Damon.In 2 octombrie incepe sezonul 6. Sper ca ai inteles in mare.

| irinuk28 explică (pentru Abeeeeeeee99):

Mulțumesc,am înțeles chiar foarte bine happy.E foarte captivant, deci chiar merită văzutwinking.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum ai spus si tu, nu are sens sa iti povestesc pentru ca serialul propriu-zis nu va mai avea farmec. Dar, ca sa iti raspund la intrebari, imi place mult Paul Wesley atat ca personaj cat si ca actor in general. Si Ian este super, adica in toate episoadele are acele glume si mimica fetei lui e extraordinara. Adica, fara el serialul nu ar fi asa amuzant. Intre Elena si Stefan apar probleme. Relatia lor aici este, aici nu este pana cand nu mai e deloc, dar asta ceva mai tarziu. Apropo, super serial, eu astept sezonul 6 care apare in toamna asta smug

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru răspuns, chiar merită văzut love struck!

| Papp_Francesca_1976 a răspuns:

Sezonul 1-Stefan si Elena se intalnesc. Elena afla ca Stefan este vampir. Damon incearca sa invie pe Katherine(dublura Elenei) Dar afla ca ea nu murise. Bonnie afla ca e vrajitoare. Bunica lui Bonnie moare. Elena afla ca e adoptata si ca parintii ei naturali sunt unchiul ei John si Isobel, fosta sotie a lui Alaric.La sfarsitul sezonului Kathrine isi face aparitia si John si cei din cosiliul secret al orasului Mystic Falls lanseaza o arma cu care vor detecta toti vampirii si vor incerca sa-i ucida. Din fericire Stefan si Damon scapa. Cam asta este pentru sezonul 1 unele lucruri nu ti le-am spus pentru ca nu vreau sa-ti stric surpriza. Daca vrei sa-ti povestesc si despre sezoanele2, 3,4 si 5 anunta-ma. Si dupa parerea mea Damon este mai dragut. Sper ca te-am ajutat!

| irinuk28 explică (pentru Papp_Francesca_1976):

Ok,mulțumesc foarte mult happy.

| Papp_Francesca_1976 a răspuns (pentru irinuk28):

Cuplacere!