| Crisperla a întrebat:

am nevoie de ajutor. acum ceva timp am vazut un film dar am uitat cum se numeste.

Deci filmul incepe candva noaptea era un transport de sclavi de culoare si vine un om pe drum il omoara pe stapanul lor, ii elibereaza si il ia pe unul din ei cu el si il imbraca, il trateaza ca pe un egal si ii promite libertatea daca il ajuta sa gaseasca nu stiu ce frati supravegetori pe o plantatie. Dupa ce ii omoara pe cei 3 frati, datorita prieteniei care se leaga intre ei (tin sa spun ca cel care odata era sclav acum era mandru si iscusit), pleaca sa o gaseasca pe sotia celui de culoare care era sclava si ea... daca nu ma insel numele filmului e unul si acelasi cu numele celui de culoare
... mna. am incercat sa povestesc filmul... plsss. chiar vreau sa il vad iar si nu stiu cum se numeste. Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Django Unchained (2012)
http://www.cinemagia.ro/filme/django-unchained-566725/

| Crisperla explică (pentru faramatania):

Mersiii! :3

| faramatania a răspuns (pentru Crisperla):

Cu plăcere, mulțumesc și eu.