| vioviolettcastillo a întrebat:

Rezumat la Serialul Violetta Sezonul 2.Cine are mai multe randuri la acest rezumat din Violetta Sezonul 2 primeste o funda. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Violeta 2 totul se schimba pentru personajele Leon si Violeta, deoarece in serial apar 2 personaje noi, Diego si Lara care ii despart pe Vio si Leon. Viata Violetei se schimba, deoarece se îndrăgostește de Diego, dar îl place si pe Leon. Primeste o propunere de a fi vedeta U-mix, in viata tatălui sau apare Esmeralda, care lucrează pentru Jade si Matias. Violeta va fi împreună cu Diego si Leon cu Lara. Iar si Francesca isi gaseste sufletul pereche, Marco care este prietenul lui Diego. Se reîntoarce Federico, la studio iar Ludmila se îndrăgostește de el, si el de ea.
Diego, varul Ludmilei, încearcă sa o distrugă pe Violeta împreună cu Ludmila, desigur, dar isi da seama ca greseste si se îndrăgostește de ea.
Angi primeste o slujba in Franta, după compunerea cântecului Algo se enciente.
Esmeralda este descoperita de către Herman datorita lui Jade, atunci cand ei sunt pe cale sa se căsătorească.
Violeta, Diego, Francesca si Leon pleacă in Madrid deoarece au câștigat concursul perechilor. La Madrid se întâmplă multe lucruri, si Diego este descoperit de Leon. Violeta, dezamăgită, se desparte de el si pana la urma se întoarce la Leon.
Înainte de plecare, Violeta isi pierde vocea, dar isi revine.
Cam atât, eu unul nu mă prea uit, dar am o amica ce se uita. E inebunita de Violeta si mi-a povestit totul, încât am retinut. Acum parca a început sezonul 3. Vizionare plăcută.

| vioviolettcastillo explică (pentru anonim_4396):

E bun raspunsul iti voi declara raspunsul castigator. happy :3 big grinwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru vioviolettcastillo):

Thanks! happy