| QweRty777 a întrebat:

Azi m-am uitat la program-ul pro tv pe toata saptamana si am vazut nu ca apare serialul Terra Nova ceea ce este ciudat pentru ca abia a inceput primul sezon si astazi trebuia sa fie episodul 14 dar el nu apare in program.
De ce?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Terra Nova este un serial anulat (are doar un sez. și 13 ep./anulat deci după primul sez.).Așa se explică de ce nu mai apare în program cel de-al 14 lea ep. așteptat de tine.Nu mai are ce să apară, serialul "s-a terminat", fortuit prin anulare și nu va mai fi reluat.Ep.13 este ultimul/final sez./final serial.
http://www.imdb.com/title/tt1641349/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1

| QweRty777 explică (pentru faramatania):

Dar dc este anulat?

| faramatania a răspuns (pentru QweRty777):

Probabil din cauza ratingului redus,slab,sub așteptări.În genere,serialele sunt anulate din acest motiv. Unele,au sorți de revenire, dar foarte puține.Un caz ar fi The Killing (un serial super, un remake a lui Forbrydelsen), care a fost declarat anulat în 2012, după 2 sez. și a revenit în 2013, a continuat cu sez.3 și s-a finalizat anul acesta cu sez.4.Acest Terra Nova este demult anulat, nu mai are șanse de revenire, dar orientativ, asemănător lui, poți viziona The 100 (sez.2 din 22 Oct. 2014), dar nu la TV.