| AntonikG a întrebat:

As vrea sa ma uit la un film fain cu familia...dar sincer...nu am gasit ceva prea potrivitlaughing)) A-ti putea sa imi sugerati ceva? happy

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Hugo (2011),John Carter (2012),Hanna (2011),Life Of Pi (2012)

9 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

The Book Thief
Saving Mr. Banks.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori sunt socat la ce filme beyond words reactioneaza familia mea, trebuie sa te uiti la un sinopsis in cazul celor cu asterix, am o familie amatoare de teologie, totusi nu am vazut critici neamatori care sa nu il aprecieze de exemplu pe dreyer(ordet) chiar si de nebun si de comic cum e vazut.
teorema 1968
ordet, 1955*
a religiosa portuguesa, 2009*
mouchette 1967
moses un d aron 1975
the devils, 1971*
winter light 1962*
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pieta
Filmul spune povestea unui bărbat care lucreză ca recuperator pentru o companie de împrumut financiar, ameninţându-i brutal pe cei crediţaţi, pentru rambursare. Reunit pe neaşteptate cu mama sa, care îl abandonase la naştere, cruzimea protagonistului "cedeaza" în faţa afecţiunii materne şi acesta renunţă la slujbă. Totuşi, faptele sale violente nu rămân fără consecinţe: în mijlocul momentelor de apropiere şi fericire cu mama, aceasta este răpită.

HOLLYWOOD REPORTER: "Cho, deosebit de misterioasă în rolul mamei, şi Lee, ambiguu în rolul unui recuperator, sunt un duet al absurdului, pe care KIM îl împinge la limită prin titlul dat filmului, asemănând relaţia protagoniştilor cu Pietà creştină şi cu tristeţea Fecioarei Maria îmbrăţişând trupul mort al fiului ei, Iisus. Această referinţă transculturală persistă neliniştitoare de-a lungul unei poveşti tulburătoare." (Deborah Young)

"Câştigător al premiului Leul de Aur în acest an la Veneţia, PIETA de KIM KI-DUK, unul dintre cei mai inovatori şi talentaţi regizori din Coreea, este un film umanist, o alegorie dură despre capitalismul dus la extrem şi modul în care acesta modelează şi transformă relaţiile umane. Filmul spune povestea unui om care lucreză ca recuperator de datorii, ameninţând brutal oameni pentru rambursare. Fără să aibă o familie, prin urmare nimic de pierdut, el continuă acest mod nemilos de viaţă, indiferent la toată durerea cauzată nenumăratelor persoane. Într-o zi, apare o femeie care pretinde a fi mama lui, ce l-a abandonat la naştere şi aceasta ia asupra ei vina pentru modul în care fiul a ajuns să fie în prezent. În această poveste ambiguă din punct de vedere moral, spectatorul este lăsat cu sarcina dificilă de a decide dacă vreunul dintre personaje merită compasiune."

| BlackRaven45 a răspuns:

Păi ţie ce genuri de filme îţi plac?

| AntonikG explică (pentru BlackRaven45):

Pai comedie, aventura, dragoste, actiune, chiar si Western!

| musiiic a răspuns:

We're the Millers

| AlexRv a răspuns:

Bună!

Probează să vezi ''Medicul'' sau în engleză ''The Physician'', anul 2013. SUPERB FILM!

| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

De departe back to the future este cel mai bun film (3 parti) este perfect