| LoveLebadaa a întrebat:

stiu ca e o intrebare stupida, dar totusi o pun. Era un desen animat pe Minimax cu un elefant, Benjamin parca, era si cu o fata si un baiat, povestea se intampla undeva in desert, era vorba de 2 pisici magice (daca le priveai in ochii te impietreau, sau ceva de genul asta) si era si o cioara amuzanta. Odata a fost un episod de iarna, cand mama acelei fete parca, era bolnava, si a trimis-o pe fata la farmacie sa ia medicamente, dar a participat la un concurs, si o femeie rea care voia sa castige fiica ei a tusit la microfon si acea fata s-a speriat si a cazut pe gheata. Nu mai tin minte bine. Cine imi da si mie link-ul cu episodul sau cu un episod din acest desen? Nici nu stiu cum se numeste. Imi e dor de desenele copilariei si as vrea sa-l revad pentru ca era preferatul meu. Funda cui ma ajuta. happy

Răspuns Câştigător
| AdelaAde7 a răspuns:

Http://www.trilulilu.ro/video-animatie/benjamin-blumchen-si-printesa-ghetii Aici e episodul cu fetita care participa la concurs, celalalt nu stiu. Sper ca te-am ajutat, funda?:*

2 răspunsuri:
| AdelaAde7 a răspuns:

E o reclama inainte de cateva secunde, asteapta doar.

| Edward_Ionescu_1992 a răspuns:

Imi aduc aminte... daca afla il vreau si eu :X