| NiNeZeRoBK a întrebat:

Va rog. cei care ati vazut Code Geass, puteti sa-mi spuneti daca Lelouch a murit sau nu? deoarece multi spun ba ca traieste ba ca a murit sigur si nu stiu ce sa cred, si mai ar fi ceva, va mai aparea Lelouch in sezonul al 3-lea? deoarece am intampinat aceeasi problema din nou, adica pe unele situri se spune ca da pe unele ca nu, daca stiti va rog postati raspunsul vostru aici

7 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Da si tu cu banul - cap sau pajura

| NiNeZeRoBK explică (pentru negru30):

Makar ai vazut Code Geass?

| NiNeZeRoBK explică (pentru negru30):

Macar ai vazut Code Geass?

| negru30 a răspuns (pentru NiNeZeRoBK):

Da da da

| PuFuLeThE_9988 a răspuns:

Ma eu nu stiu suigur dar majoritatea spun ca traieste asta fiindca atunci cand a facut pactul cu C.C ar fi dobandit un corp nemuritor...
si eu zic la fel ca el traiesete

| Draven a răspuns:

Ultima scena o arata pe C 2 relaxata pe o trasura, vorbind cu cineva, acel cineva e birjarul care in mod coincidential zambeste la o afirmatie cheie, din care ar trebuie sa iti da seama ca e Lelouch.
Dupa ce l-a ucis pe Charles, exact asa cum Charles la ucis pe V 2 sa ii absoarba geass-ul devenind nemuritor, tot asa a facut si Lelouch, fara sa absorbind geass-ul lui Charles si devenind la randul lui nemuritor.
Nu va mai fi un alt sezon, dupa tot ce a facut Lelouch, toate planurile sale au colminat cu moartea sa, oferind astfel pace mondiala (un inamic spre care toti sa isi directioneze ura, unindu-se intr-un scop comun). Ar fi o insulta la adresa lui Lelouch sa inceapa un nou sezon, facand astfel inutile toate sacrificile sale, pe Euphie, pe Shirley, pe Rolo, si multi alti soldati, sa nu mai vorbesc ca tot planul sau dupa razbunarea pe Charles era sa aduca toata planeta sub un steag si scop comun.

| ThePathWalker a răspuns (pentru Draven):

Corect, dar ar fi niste genii daca ar continua povestea fara sa o strice.