| Andeuta a întrebat:

Vreau sa vad si eu un film horror. Am vazut multe si nu stiu la ce sa ma mai uit. fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Danyelytha a răspuns:

1) Let Me In si Let The Right One In
Anii ’80. Într-un orăşel acoperit de zăpadă din statul american Colorado, un puşti de zece ani are o mulţime de pătimit din cauza unor derbedei de la şcoală, care nu-i dau pace nicio clipă. Gândurile de răzbunare şi frustrarea neputincioasă a protagonistului îşi află leac în prietenia acestuia cu o vecină de aceeaşi vârstă, Abby, a cărei familie ridică sprâncene în cartier prin obiceiurile-i de-a dreptul bizare…

2) The Descent
La un an după un tragic accident, şase prietene se întâlnesc în munţii Apalaşi pentru excursia lor anuală de sport extrem, în acest an explorând o peşteră ascunsă adânc în munţi.
Mult în adâncul peşterii are loc un dezastru şi nu mai există cale de ieşire. Grupul se împarte, fiecare căutând o cale de acces către exterior. Dar mai există ceva ascuns sub pământ. Pe măsură ce fetele descoperă că acum sunt victime, ele sunt obligate să apeleze la cele mai primare instincte într-un adevărat război împotriva unui rău de neimaginat – un rău care atacă fără avertizare, iar şi iar.

3) [REC]
Angela si cameramanul ei fac un reportaj intr-o statie de pompieri. La un moment dat un apel telefonic ii cheama la o cladire unde o batrana a ramas inchisa in propriul apartament si de unde scoate zgomote infioratoare. Un grup de politisti intra in apartament pentru a o salva pe batrana, insa aceasta se repede asupra unui politist si il musca. Grupul coboara la parter pentru al duce pe politist la spital, dar toate iesirile sunt inchise si intreaga cladire este sigilata de catre autoritati si intrata in carantina. Cum nimeni nu stie despre ce este vorba, cu toti vor avea de supravietuit impotriva unui virus foarte contagios ce ii transforma pe oameni in pradatori insetati de sange.

4) The Unborn
"The Unborn" este un thriller supranatural a carui eroina este tanara in varsta de 19 ani Casey Beldon, care lupta impotriva unui spirit malefic ce pune incet-incet stapanire pe trupul si pe mintea sa. Chinuita de cosmaruri ingrozitoare in timpul noptii si torturata de o fantoma in orele de nesomn, tanara trebuie sa ii ceara ajutorul specialistului in stiinte oculte Sendak, singurul care are puterea de a opri raul sa se produca si care o poate lamuri cu privire la existenta unor spirite nelinistite, care nu au fost primite in Rai si care sunt prinse in capcana intre doua lumi.

5) Martyrs
Martiri este unul dintre filmele cele mai complexe vazute vreodata. Acest film de groaza frantuzesc are o poveste tulburatoare si puternica, este unul dintre filmele cele mai bine realizate vreodata de francezi de acest gen. Te va tine tintuit in fotoliu cu siguranta din curiozitate de a vedea ce se intampla in continuare. Este clar unul dintre cele mai bune filme horror din ultimii 10 ani.
Lucie, o fetita de 10 ani, disparuta de cateva luni, este gasita ratacind pe drum.In mod misterios, corpul ei nu prezinta urme de abuz sexual, motivele eliberarii ei ramanand un mister.

6) The Exorcism of Emily Rose
Povestit în secvenţe retrospective terifiante, Un caz de exorcizare narează procesul de urmărire a preotului acuzat de neglijenţă, care a avut ca rezultat moartea tinerei fete, bănuită de a fi fost posedată. Inspirat de evenimente adevărate, filmul îi are în distribuţie pe Laura Linney si Richard Moore (Tom Wilkinson), preotul care a efectuat controversata exorcizare.
Emily Rose părăseşte căminul protector al casei sale pentru a merge la colegiu, netrecându-i prin minte ceea ce o aştepta. Într-o noapte, singură în dormitor, are prima "halucinaţie" terifiantă şi leşină. Pe măsură ce atacurile sale devin din ce în ce mai dese şi mai brutale…

7) The grudge
In Tokyo, o tanara pe nume Aubrey este expusa unui blestem, acelasi blestem misterios care a afectat-o si pe sora ei, Karen. Cei care sunt atinsi de blestem mor si astfel se naste un nou blestem, transmis ca un virus tuturor celor care patrund in aceasta casa, intr-un lant nesfarsit de orori.
In "The Grudge " va fi inceputul povestii din acea casa. In "The Grudge 2 " ve-ti intalni multe cazuri in care oamnei nevinovati mor din cauza blestemului, fiind uncisi de Kayako. In "The Grudge 3 " se va afla ca Kayako are o sora pe Naoko, care impreauna cu cele doua fete va incheia blestemul, acesta sfarsind tragic.

8) Shutter
Un tanar fotograf, Thun, si prietena sa Jane descopera umbre misterioase in fotografiile lor dupa ce, cu cateva zile inainte, parasisera locul unui accident in care lovisera o femeie. Investigand fenomenul, gasesc alte fotografii continand umbre supranaturale asemanatoare. Thun descopera ca cel mai bun prieten al sau este si el bantuit, iar Jane afla ca prietenul ei nu i-a spus totul. Curand devine clar ca nu poti fugi de trecut.

9) SAW
Clar printre filmele cele mai mari de groaza din ultimii 10 ani, bazate pe un concept fantastic al unui criminal in serie.
Nu e numai un film de groaza, are si foarte multe elemente psihologice, surprinde natura umana in diferite conditii. Ca sa-l intelegi mai bine trebuie privita fiecare parte, se leaga si e foarte interesant.

10) 28 Days Later
Jim se trezeste din coma dupa 28 de zile intr-un spital din Londra si isi da seama ca toti oamenii au disparut si orasul este pustiu. Hoinarind pe strazile orasului, el se intalneste cu un grup de supravietuitori intr-o biserica, dupa ce este atacat de niste creaturi ciudate. Jim afla adevarul despre ce s-a intamplat. Un virus ciudat a pus stapanire pe oameni si i-a transformat in ingrozitoarele creaturi pline de furie.

fundita?

| alletz2001 a răspuns (pentru Danyelytha):

Orphana

| Andeuta explică (pentru alletz2001):

Si pe asta big grin

19 răspunsuri:
| Antonia981 a răspuns:

Sinister
Drag Me To Hell
The Possesion
Paranormal Activity
Mama

| Andeuta explică (pentru Antonia981):

Le-am vazut mersi oricum:*

| Sadop a răspuns:

Sinister.
Finalul e mortal laughing!

| Andeuta explică (pentru Sadop):

Ms pe asta nu l-am vazut

| availablehandyman a răspuns:

The grudge! si era unul cu bogeyman! astea doua sunt cele mai horror

| ToffyNR1 a răspuns:

Mirrors.

| Andeuta explică (pentru ToffyNR1):

L-am vazutsad

| ToffyNR1 a răspuns (pentru Andeuta):

Incearca Jeepers Creepers sau ceva de genu, oricum l-am vazut demult.Pe mine nu m-a prea speriat, dar m-a tinut intr-un suspans terifiant.laughing

| JustMeDiana a răspuns:

IT
The Exorcist of Emily Rose
Wrong Turn [1, 2. ]
Final Destination
Paranormal Activity
...sau,,Povestiri din Cripta" [desen animat laughing ]

Poti sa te uiti online pe 990. ro, dai la categoria horror[dupa gen] si sunt o multime de filme de groaza. Vizionare placuta!

| qCristiina a răspuns:

Cele mai horror filme:
Ombie Nation
Quarantine
Quarantine: Terminal
Zombie Land
Rise of the Dead
Dead Heist
Eaters
Land of the Dead
Mortuary
Dawn of the Dead
GHOST LAKE
Dead Meat
House of the Dead
House of the Dead 2
Undead
28 Days Later(mai bine te uiti ziua rolling on the floor)
28 Weeks Later(continuarea)
The Ressurected
Pet Sematary
The Living Dead
The Return of the Living Dead
Dawn of the Dead (1978)
REC
Planet Terror (La inceput naspa dar daca te uiti la tot o sa vezi ca merita)
The Walking
REC 2
Dark Floors
Survival of the Dead
The Return of the Living Dead :Necropolis
Zombi1
Zombi2
Zombi3
The Zombie Diary
The Zombi Diary 2
Gothika
Saw
Jenifer's Body
Trick'r Treat
Drag me to hell
Let Me In
Orphan
Oldies but Goldies - Shutter
Drag me to hell
The rite
The exorcist
Mirrors
Autopsy
I Am Legend
Masacrul din texas.
One missed call.
The ring.
THE EXORCIST
Silent hill
resident evil
battle royale
The grey.
Donner pass
Playback
Wake wood
The ruins
Ombie Nation
Quarantine
Quarantine: Terminal
Zombie Land
Rise of the Dead
Dead Heist
Eaters
Land of the Dead
Mortuary
Dawn of the Dead
GHOST LAKE
Dead Meat
House of the Dead
House of the Dead 2
Undead
28 Days Later(mai bine te uiti ziua rolling on the floor)
28 Weeks Later(continuarea)
The Ressurected
Pet Sematary
The Living Dead
The Return of the Living Dead
Dawn of the Dead (1978)
REC
Planet Terror (La inceput naspa dar daca te uiti la tot o sa vezi ca merita)
The Walking
REC 2
Dark Floors
Survival of the Dead
The Return of the Living Dead :Necropolis
Zombi1
Zombi2
Zombi3
The Zombie Diary
The Zombi Diary 2
Gothika
Saw
Jenifer's Body
Trick'r Treat
Drag me to hell
Let Me In
Orphan
Oldies but Goldies - Shutter
Drag me to hell
The rite
The exorcist
Mirrors
Autopsy
I Am Legend
Masacrul din texas.
One missed call.
The ring.
THE EXORCIST
Silent hill
resident evil
battle royale
The grey.
Donner pass
Playback
Wake wood
The ruins
Alte filme horror:
Chuky papusa ucigasa.

The Blair Witch Project, High Tension(Haute Tension), Wrong Turn 1, 2, 3, Wendigo, Fear the Forest, Summer Scars, The Evil Dead, The Burning, Dead End, Wilderness, Evil Calls, The sirieking. Eden Lake, Geisan

Jurassic Park
Bram Stoker's Dracula
28 Days Later
Angel Heart
Saw 3
The siining
Silent Hill
Sleepy Hollow
Aliens
The Exorcist
Psycho
The Omen (666)
The Ringer
Child's Play 3
Death tunnel
Thinner (1996)
Night of the Living Dead
Tremors
Gremlins
Wrong Turn
Alien
The Birds
Dead Birds
Das Kabinett des Doktor Caligari
The Rage: Carrie 2
Jaws
Trenul fantoma
Alien Resurection
The Descent
The Mist
The Others
The Skeleton Key
El Orfanato
The Fly
Dark Prince - True Story of Dracula
Ils
The Thing (1982)
Child's Play II
The Last House on The Left
Rosemary's Baby
Child's Play
Le nuits de Dracula
Incubus
Dr. Jekyll and Mr. Hyde
Frankenstein
Dracula
King Kong
Blade
Låt den rätte komma in (2008)
Hostel
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922)
Bride of Frankenstein (1935)
Dawn of the Dead (1978)
Omen III: The Final Conflict
The Prophecy
Mirrors
Drag Me to Hell
Dawn of the Dead (1978)
Brides of Dracula
I Know What You Did Last Summer
Christine (1983)
It (1990)
Dracula 3000
Blade Trinity
Doom
Blood: The Last Vampyre
Pandorum
Orphan
Saw II
Dead Silence
A Nightmare on Elm Street
Scream 2
Poltergeist
The Curse
Cube 2: Hypercube
King of The Ants
Il fantasma Dell'Opera
The Fly 2
Holloween
House on Haunted Hill
The Adams family, Mirrors, Hatchet, A Night Mare on Elm street, In adancul padurii, Vascanta mortala, Knife Edge, The final, Blood and Sex NightMare etc.` :* cam atat stiu paa
May
The Ambulance (1990)
The Texas Chain Saw Massacre (1974)
El Machinista
Suspiria
Jaws 2
Onibaba
Re-Animator
The Changelling (1980)
Scream
Countess Dracula
Yogen
Fall Down Dead

| bobolino a răspuns:

Chain letter

| Gangstaa a răspuns:

Drag me to hell, insidious, wrong turn 4

| Andeuta explică (pentru Gangstaa):

Le-am vazut dar mersii.

| tarbucmarius a răspuns:

Http://cinemaxx.rs/browse-filme-groaza-online-videos-1-date.html aici gasesti filme super smechere de groaza :*

| NicolettaB a răspuns:

Buna!
1. The Cabin in the Woods
2. Prometheus
3. The Innkeepers
4. Sinister
5. The Woman in Black
6. The Thing
7. Kill List
8. Dream House
9. The Possession
10. Grave Encounters
Vizionare placuta!