| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva sapt am găsit o pisica pe strada care avea probleme la ochi, îi curgeau incontinuu. Am curățat-o dar tot nu îi trecuse iar după toate pisicile au început să aibă aceeași problema. Au pleoapele și în jurul ochilor umflate și roșii, le curg ochii și îi țin mai mult închiși. Ce ar putea avea?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumpara un unguent cu Kanamicina de la farmacia normala, pentru oameni. Dai pe fiecare ochi cu problema; te speli cand treci de la un pisic la altul, ca sa nu transporti microbii.
Nu garantez ca trateaza problema care o au, dar eu am folosit-o la pisici cu ochii murdari/inchisi de secretii, si s-au vindecat in cateva zile. Ajuta, rau nu face.

| Catrice a răspuns:

Și ai lăsat pisicuța atâtea săptămâni sa sufere fără sa ii dai tratament de la veterinar? Sărăcuța, ce suflet aveți unii sad

| Catrice a răspuns:

Mama ce agresive suntem în aceasta seara te-o părăsit gagicu cred...și ca să-ți răspund la spam, da, pe toate le duc ca majoritatea sunt de pe strada.

| Frank51 a răspuns:

Și ale mele au și din câte am observat aproape că sunt vindecate deja, fără să fac nimic.

| Denisa0954 a răspuns:

Rinotraheita. Este o boala contagioasa iar daca nu ti tratezi pisicile nu vor supravietui