| RedChicAngel a întrebat:

As vrea sa imi iau un animal dar nu stiu ce animal.As alege intre caine si hamster, dar nu ma pot decide. Tu pe care l-ai alege?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| DoDo a răspuns:

Pai hamsterul nu face mizerie multa in schimb cainele da.Intradevar este un bun companion. Uite citeste pe blogul meu despre cateva rase de catei! http://mitzusicutzu.blogspot.com/......tp?/search

| SunnyDay79 a răspuns:

Cainele este mai greu de ingrijit decat un hamster.Eu as alege caine deoarece te apara si e cel mai bun prieten al omului dar stiu ca pe o fata a muscat-o un hamster si a ramas muta din cauza socului.

| OmuVerde a răspuns:

E o mare diferenta intre hamster si un caine, cel putin in termeni de responsabilitate. daca nu ai mai avut un animal pana acum, recomand hamster. in orice caz, documenteaza-te FOARTE bine inainte. orice animal ai alege NU este o jucarie! este bine sa te ajute si parintii sa il cresti, ca sa nu neglijezi scoala.

| Leaflets a răspuns:

Trebuie sa te gandesti foarte bine. Cainele trebuie scos de 3 ori pe zi afara pentru a-si face nevoile. Hamsterul are nevoie, in schimb, de foarte multa atentie! Succes la alegere!

| teodoraplescan a răspuns:

Buna!
Pai... depinde daca vrei sa-ti iei un hamster e bine ca nu prea face mizerie, dar in loc de hamter ti-as recomanda un porcusor de guineea pentru ca sunt foarte jucausi si cu hamsterii nu prea ai ce face si sunt la acelasi pret cu porcusorii. Caine te sfatuiesc sa-ti iei bison sau ceva de gen pentru ca sunt mai mici si nu fac mizerie asa de multa si chiar daca stai la curte tot trebuie sa strangi din curte si cu cel mic te poti juca mai bine si il scoti mai usor la plimbare.
Nu ti-am spus caine sau hamster pentru ca daca vei fi dezamagita sa nu dai vina pe mine, dar totusi daca alegi varianta hamster mai bine un porcusor de guineea pentru ca am avut si una si alta si porcusorii sunt de o mie si una de ori mai draguti!
Sper ca ti-am fost de folos si fundita te rog mult de tot!

| Gluumm a răspuns:

Mh.sincerthinking as alege cainele blushing. am hamster rolling on the floor