| add4sweet a întrebat:

Hey! vrea un animal. voi ce ati alege: iepure sau hamster?
dau funda ( pentru opinii pro si contra)

Răspuns Câştigător
| IoanaCandy a răspuns:

Eu as alege un iepure.De ce? Pentru sa hamsterii sunt foarte sensibili si mor repede.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ar fi sa alegi sa nu mai chinui animalele? crezi ca daca tu ai fi un iepure/hamster/orice altceva, ce ai alege : sa fii lasat in pace/sa fii liber sau sa te lasi "adoptat" de o persoana care o sa te inchida intr-o cusca pentru tot restul vietii tale? de ce tratati animalele ca pe niste jucarii? ti se pare ca tot ce au nevoie e mancare, somn si satisfacerea instinctului de a-si perpetua specia?
vrei un animal? de ce? pentru ca reactia pe care o ai e ceva de gen "vai ce dragut e!"? pentru ca ai nevoie de o alta distractie? pentru ca oamenii nu te plac asa ca obligi un animal sa te placa?
daca vrei atat de mult un animal, mai bine ai adopta ceva dintr-un adapost. sunt sute de animale abandonate, maltratate, lasate sa moara. adaposturile pentru animale sunt atat de pline incat sunt nevoiti sa le eutanasieze pentru a face loc altora. mai bine ai alege sa le ajuti oricum iti este posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aş alege un iepure, e mai drăgălaş.
Te pup!

| MrAnonymus a răspuns:

Eu n-as lua niciunul din ei pentru ca e mult de lucru cu ei, amandoi miros dar cred ca iepurele este mai curat

| AndreeaIasmina a răspuns:

Eu iti propun sa iti iei un iepure deoarece sun foarte dragalasi si chiar ii poti dresa, eu am un iepure pe care l-am dresat sa vina dupa mine si mai multe.am avut si hamster dar eu iti propun sa nu iti iei ca mor repede

| OroxxyuxzaO a răspuns:

Pai gandeste-te ce animal iti place mai mult eu sigur daca as fi in locul tau mi-as lua un hamster.