| Yulya1515 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un animal de companie.Nu pot sa ma hotarasc : catelus sau hamster? Voi ce ati alege? Si de ce?

20 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Bla bla bla

| คlєxヅ a răspuns:

Eu am un catel si mi-am luat si un hamster (cam agresiv) insa eu iti recomand un catelus,e mai jucaus,plin de energie, simpatic, si cand te plictisesti poti sa il scoti pe afara, in rest hamsterul daca vede portita deschisa fuge, nu se intoarce ca un caine.Catelul, e mai... JUCAUS!

| introduaicinumele a răspuns:

Daca stai la casa categoric catelul, te vei dista mai mult cu el.
Daca stai la bloc, hamsterii ar fi mai buni, si sunt si draguti si usor de ingrijit happy

| DedeeAndreea a răspuns:

Salut! Eu iti recomand sa iti iei un catelus,deoarece este mult mai dragut decat hamsterul,te poti juca cu el,poti sa iesi afara cu el sa il plimbi,te poti distra cu el,vine dimineata si te linge pe bot, si te trezeste, iar acest lucru mi se pare foarte dragut! Cainele este cel mai bun si fidel prieten al omului, si un catelus este mai usor de ingrijit decat un hamster, dupa parerea mea.Bine,acum hamsterului trebuie sa ii iei o cusca, sa ii cumperi rotita sa se dea pe ea, urina hamsterului miroase foarte urat.Depinde de ceea ce iti doresti tu! Daca vrei sa iti iei un hamster, cumpara-ti! Nu trebuie sa te iei in totalitate dupa parerile noastre, celor de pe TPU care iti raspundem la intrebare! Noi doar iti recomandam si iti spunem cam ce ne-ar place noua!
Un An Nou plin de bucurii!

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Catelusul e mult mai jucaus si daca vrei sa faci o fapta buna poti sa iei unul din adaposturi.Astfel salvezi o viata si il iei si vaccinat. Sper ca te-am ajutat!

| Lykan a răspuns:

Daca tu stai la o casa atunci aiati un catel dar daca stai la apartament ia-ti un hamster si daca stai la apartament ieti neaparat un hamster am si eu unu si ii tare dragut si cuminte nu ma musca dar daca iti iei un hamster sa stii ca trebuie sal lasi in cusca 1 saptamana fara sa te atingi de el ca sa se obisnuiasca cu mediul

| Stella17 a răspuns:

Buna eu as alege catelul, deoarece cu catelul poti iesi pe afara sa te joci in schimb cu hamsterul nu, oricum tu alegi ce iti place.

| FuckSchool a răspuns:

Eu as alege catelusul deoarece cu el pot sa plimb, sa ma joc si e mult mai dragut decat hamsterul. Dar tu alegi ce iti place tie happy!

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu zic un caine decat un hamster am deja 2 caini un pitbul si un rotwailler.Sunt foarte jucausi decat un hamster care sta toata ziua in casa si numa te uiti la el...Eu zic catei decat un hamster care nu face nimic toata ziua

| Victor7boy a răspuns:

Daca stai la bloc, niciuna deoarece casa o sa iti fie imputita si o sa iti miroasa ca intro cocina. Daca stai la curte, catelus :X!

| HoneyPot a răspuns:

Nu trebuie sa alegi ce le place celorlalti. Toti aleg catelus, pisica, papagal, etc. Putini aleg reptile, de exemplu. Animalul de companie trebuie sa se "confunde" cu personalitatea stapanului. Stapan inactiv si linistit - animal inactiv si linistit. Stapan activ si plin de energie - animal activ si plin de energie. Multi aleg un caine (energic) in locul unei pisici/hamster/peste (calmi), iar apoi isi dau pumni in cap de cate ori trebuie sa-l scoata la plimbare, sau sa ii suporte latratul. Se poate si invers; se plictisesc de animal daca el este prea inactiv. Doar tu stii ce ti se potriveste. Parerea mea este ca nu trebuie sa-ti zica nimeni ce sa adopti.

| Skrilly a răspuns:

Eu am catel, tot asa a trebuit sa aleg

Răspuns utilizator avertizat
| ღSecretღ a răspuns:

Catelus,:*, e mai jucaus, eu le am pe amndoua :* love struck

| Denisa9000 a răspuns:

Eu as zice un caine, pentru ca poti sa faci mai multe activitati cu el.Dar cu hamsteri nu poti face chiar foarte multe, cam doar sa te uiti la el si sa il iei in brate...Eu ti-as zice sa iti iei un caine pentru ca e foarte frumos sa ai caine,doar ca trebuie sa ai mai multa grija de caine decat de hamsteri. Daca vrei sa alegi un caine ti-as recomanda un Bichon Maltez, de apartament, dar sa stii, e greu de intretinut, si de curte e frumos Husky! Acum tu decizi ce iti place mai mut! Succes! happy

| bizilau a răspuns:

I-ati un hamster pentru caocupa mai putin loc si e mai simpatic decat un caine in plus poti sa il tii pe umar baftaa

paaaaaaaaaaaaa

| Lykan a răspuns (pentru bizilau):

Ai dreptate is asa de draguti mai ales atunci cand se ridica in doua picioare happy

| bibiiiy a răspuns (pentru Lykan):

Daaa! Eu am si catel,toto, cel de la mine de la poza de la profil, dar am si o hamsterica, sophie, care este oo dulcicaaa si eu ador cand se ridica in 2 piciorusepuppy dog eyes.Si sophie este blanda, si scumpa, si ma pupa, si toto la fel.happy

| Lykan a răspuns (pentru bibiiiy):

Sant asa de draguti hamsterii mai ales cum tin mancarea cu labutele lor micute si cum isi umfla obrajorii cu mancare sunt adorabili

| bibiiiy a răspuns (pentru Lykan):

Dalaughing