| Carlos_Puscas_1985 a întrebat:

am un Yorkshire Terrier de aproximativ un an și am văzut ca ii S-a umflat burtica. El mănâncă și bea apa și face scaun solid. Îmi puteți da un sfat? Am decis sa merg la veterinar dar vreau sa știu dacă ați putea sa Ma ajutați, sa știu ca e in afara pericolelor. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă mănâncă, e vesel și jucăuș (adică nu trist și moleșit) - e OK.
Probabil o fi având ceva viermi intestinali (mai ales dacă nu a fost deparazitat niciodată). E doar o bănuială, doar vizita la medic va aduce un diagnostic și un tratament adecvat (dacă e cazul).

1 răspuns:
| Mayre a răspuns:

Buna, sfatul meu e sa il duci la un control veterinar.