| Amneziedevise a întrebat:

Hei guys,
Vreau să îmi cumpăr un căţel (Yorkshire Terrier), dar nu ştiu de unde. Am auzit că la Pet-Shopuri sunt blonavi şi nu am încredere în ei.
Dacă puteţi să îmi recomandaţi nişte site-uri, ştiţi pe cineva care se ocupă cu vânzare de câini, ar fi minunat.puppy dog eyes

Ofer fundiţă.
Mulţumesc. :*

10 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stai liniștită, nu toți cățelușii aflați în pet-shopuri sunt bolnavi. Cine-ți garantează că-l cumperi de pe site-uri... sănătos? Si acolo sunt destui bolnavi! De multe ori, atât crescătorii, cât si persoanele fizice "distribuie" spre vânzare pet-shopuri-lor câini, pisici etc. Au si ei un procent din "afacerea" asta.
În locul tău, dacă mi-aș mai dori un cățel (am deja unul!) l-aș cumpăra de la o persoană cunoscută sau nu, din orașul tău, care are spre vânzare rasa ce-ți doresti. În felul ăsta, ai ocazia de a cunoaște mămica cațelușului, îi vezi frățiorii, deci...ai de unde alege!

| cainirasapura a răspuns (pentru floresdemayo):

Stii ce este un standard de rasa? Stii ce inseamna crescator? inmultitor? samsar? La cate expozitii ai fost ca si vizitator? Stii ce inseamna pui calitate pet? Stii ce inseamna pui calitate show? Stii ce este un pedigree si valoarea lui? Stii ce este un certificat de nastere? Stii ce inseamna canisa afiliata la Asociatia Chinologica Romana? http://www.achmb.com/indexro.html https://www.facebook.com/......3196289980 www.ach.ro http://www.facebook.com/Stop.Inmultitori.Comercianti.Caini?ref=ts&fref=ts

| floresdemayo a răspuns (pentru cainirasapura):

Mă înveti tu pe mine? Eu nu stiu care e "cea" fără habar, dintre noi două! Apropo, vezi un pic ce faci cu gramatica limbii romane, ai lacune.

| viotedy a răspuns (pentru floresdemayo):

I-am spus si eu sa puna mana pe abecedar dar e atotstiutorul-lui rasa potaie asta...

| karsivan a răspuns:

Cauta sa pui afise la cabinetele veterinare si o sa gasesti pui la propietar acasa sau ia numere de pe net si suna si intreaba daca au afise.

| cainirasapura a răspuns:

Esti,,prea invatata sa mai poti invata ceva vreodata,,.Nu exista padure fara uscaciuni. Daca nu stii sa citesti sutele de articole postate pe internet de cei care au fost pagubiti... http://www.youtube.com/watch?v=ZVyFSTYY7zg

Un caine de rasa se cumpara numai de la crescatori care au CANISE afiliate la Asociatia Chinologica Romana si care cresc maxim 3 RASE! www.ach.ro (restul sunt samsari si inmultitori)

Uite aici canisa autorizata care creste yorkshire terrier (numai cu pedigree) www.helloyorkies.ro/pui/

| Crinaaaaa a răspuns:

Poi...ai putea sa te duci sa te interesezi la o piata de animale, la Real sau chiar si pe la prieteni...

| Vanatorii_Zeita_1978 a răspuns:

Si eu am doi catei de aceasta rasa. nu e adevarata treaba cu pet shopuri dar daca nu vrei sa umperi catei de acolo uite u site: http://www.caini-de-vanzare.eu/ eu de aici mi-am luat cateii

| Alin_Maticiuc_1992 a răspuns:

Ceau, am eu 2 pui de yorkshire terrier conacteaza-ma 0741670943.