| ridhimagupta a întrebat:

Buna,catelusa mea isi roade foarte tare labuta din spate o roade ca pe un os ieri am vazut ca schiopata, iar 2 dintre pernite sunt foarte roz la inceput am crezut ca isi roade labuta din cauza ghearelor ca sunt lungi. P.s, i-am luat minerale si vita mine ce as putea sa ii fac? are cam 1 an

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Cred ca are o problema la pernite, ceva ce o deranjeaza, poate si o capusa ( prinsa intre unghii sau intre pernite).
Daca ai acasa iod, da-o cu iod, ii face bine, si sa te duci cu ea la veterinar daca persista, sa nu fie ceva mai grav.

3 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, mergi repede la un veterinar. Cat despre vitamine, cat de bune or fi, in exces dauneaza.

| ridhimagupta explică (pentru Admunssen):

Vitaminele sunt prescrise de vet o iubesc mai mult decat pe mine daca pana maine nu se remediaza o duc la vet

| Admunssen a răspuns (pentru ridhimagupta):

Cea mai buna hotarare. happy