| florynnaa a întrebat:

ce parere aveti despre uciderea cainilor maidanezi, de pe strazi? nu credeti ca ar trebui cineva sa anunte la primarie, la politie? atatea cazuri socante pe youtube, pe net, eu una m-am saturat sa vad cum bietii caini se chinuie sa supravietuiasca.cum unul dintre noi isi doreste sa aiba o viata cat mai lunga, o batranete usoara, asa cred ca si un caine isi doreste sa traiasca fericit.atatia prosti ii ucid, ii bat, ii mananca in cazuri mai rare, ii otravesc.astept pareri.sad

7 răspunsuri:
| G a răspuns:

Nu sunt de acord nici cu uciderea lor prin metode brutale, dar nici sa fie lasati sa umble de capul lor pe strazi. in zona unde stau eu sunt multi maidanezi care fug dupa masini, latra aproape mereu si chiar sar la oameni. din pacate, cei agresivi trebuie prinsi si eutanasiati, deoarece e greu sa indrepti un caine salbaticit. mai sunt si astia blanzi, care pot fi adoptati fara probleme, dar daca intr-o zi s-ar strange toti cainii vagabonzi de pe strazi n-ar avea loc in adaposturi, care au si ele un nr limitat de locuri. e trist ca au fost lasati sa se inmulteasca atata pe strazi si sa moara chinuiti sau calcati de masini.

| emilia a răspuns:

Eu iubesc foarte mult animalele si chiar cred ca nenorocitii astia care ii omoara sau isi bat joc de ele ar trebui pedepsiti in functie de chinul pe care il aplica animalutului.
Parerea mea este ca ar trebui sa se construiasca un azil si sa le adaposteasca acolo pe toate vietatile din tara, iar intrarea sa fie cu plata (accesibila).
Iubitorii de animali ar putea sa doneze bani si asa ar supravietui toti.
Unii chiar ar putea sa-i adopte.
Dar ce sa faci? predomina hotia si coruptia la guvern!
Vom vedea schimbari cind or zbura porcii!
Sper ca generatia noua sa faca ceva in folosul comunitatii, cei ca tine cu suflet bun.

| daηă a răspuns:

Sunt de acord cu tine straight face
ma doare sufletu cand ii vad sad
mereu incerc sa le dau cate ceva de mancare
si animalele sunt fiinte, si ele ar trebui sa fie protejate si iubite de toti oamenii sad
dar sunt unii prosti fara minte care... sad
si eu am vazut chestii din astea pe net si mi-a venit sa plang.
nu pot sa cred cum pot face asta barbarii aia faara minte sad

i-as bate eu cu mana mea pe aia care fac asta
ca sa simta si ei straight face

| Lor3naXD a răspuns:

Buna!
Intr-adevar, ai dreptate, poate ca te-ai saturat sa vezi cainii chinuiti. Sunt de-acord cu tine dar ceva trebuie facut cu ei! In sensul ca poate tu te-ai saturat sa-i vezi batuti dar eu m-am saturat sa vad oameni muscati de cainii maidanezi. M-am saturat sa nu mai pot sa merg la magazin sau sa ma plimb cu bicicleta din cauza ca vin si ma musca cainii maidanezi! M-am saturat sa nu-mi pot plimba propriul caine pe trotuar din cauza ca maidanezii ma ataca si pe mine si pe el!
Sa-i stranga pe TOTI si sa-i duca in adaposturi de unde sa-i poata adopta o familie iubitoare! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i eutanasieze

| mititikaaa a răspuns:

Stiusad si eu sunt de acord cu tinesad
cum poate avea un om un suflet asa crud?!sad
e injositor ce se intampla in tara asta!sad
asa sunt romanii...