| Blossomis a întrebat:

Buna Dau FUNDA
Am citit pe mai multe site-uri ca nu e bine sa tii un porcusor de guineea singur,
As vrea sa-mi iau un porcut, pentru ca nu am spatiu pentru 2 sau mai multi si as vrea sa stiu daca e chiar imposibil de tinut doar unul.
Voi aveti un porcusor de guineea, sau cunoasteti pe cineva cu unul singur? O duce bine singur?

Răspuns Câştigător
| Larsette a răspuns:

Mersi si tie al tau! :* Poi am vazut ca e ok si au trecut multi ani. Daca o vezi cum sta uneori asa relazata cu picioarele din spate intinse mori de dragul ei laughing ma joc si eu si mama cu ea. In primul ei an i-am adus un mascul si a fatat 2 pui morti sad am fost asa fericita ca ea nu a patit nimic si nu mai vreau sa risc. Poate e difert de la mascul la femela, nu stiu ce sa zic. nu ai vreun prieten sau cunostiinta cu o femela pe care ar vrea sa o imperecheze? il poti duce la ea vreo 2-3 saptamani si na poate ii ajunge pentru inca o perioada mare de timp. Sa-ti traiasca si tie porcusorul si sper sa ai noroc cu el! :*

11 răspunsuri:
| denymar a răspuns:

Poi eu chiar am acum porcusor de guineea si nu arata o stare din asta mohorata...Eu i-am luat multe jucarii si le-am pus in cusca lui, si se simte chiar bine:d

| Larsette a răspuns:

Eu am unul singur, si are 4 ani si o duce minunat, mananca foarte bine, se joaca si chiar nu are nimic. Eu nu o imperechez pentru ca una mi-a murit dupa ce a fatat si mi-e frica. Am mai avut un porcusor, mascul, care a trait 3 ani tot singur deci stai linistita.

Răspuns utilizator avertizat
| Larsette a răspuns (pentru Blossomis):

Sa sti ca nu cheltuiesc mult cu ea. talas cumpar cu 3 lei o punga ce imi ajunge pentru 2 saptamani cel putin. Mancare ii ia mama la kilogram pentru ca nu mananca orice, ii plac doar semnintele, grau, chestii de genu. Si pe langa astea, ii dau morcovi, castraveti, cand curat un castravete ii las cojile la uscat, apoi ii le dau sa manance, foarte rar si salata. Masculul acela a murit pentru ca i-a dat mama nu stiu ce frunze de patrunjel sau ceva de genu, nu de singuratatehappy si fan ii cumpar asa cate o punga, care ii ajunge destul timp. E clar ca atunci cand ai 11 cheltuiesti muultlaughing Dar unul singur nu iti produce cheltuieli mari! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Larsette a răspuns (pentru Blossomis):

Mi-a facut placere! happy Vaiii cat e de frumos cel alb. :X Fetita mea are culoarea cafelei cu lapte, si cateva pete albe happy

Răspuns utilizator avertizat
| Larsette a răspuns (pentru Blossomis):

E superbbig grin Sa ai noroc cu el si multumesc si de funda! :*

Răspuns utilizator avertizat
| Larsette a răspuns (pentru Blossomis):

Mersi si tie al tau! :* Poi am vazut ca e ok si au trecut multi ani. Daca o vezi cum sta uneori asa relazata cu picioarele din spate intinse mori de dragul ei laughing ma joc si eu si mama cu ea. In primul ei an i-am adus un mascul si a fatat 2 pui morti sad am fost asa fericita ca ea nu a patit nimic si nu mai vreau sa risc. Poate e difert de la mascul la femela, nu stiu ce sa zic. nu ai vreun prieten sau cunostiinta cu o femela pe care ar vrea sa o imperecheze? il poti duce la ea vreo 2-3 saptamani si na poate ii ajunge pentru inca o perioada mare de timp. Sa-ti traiasca si tie porcusorul si sper sa ai noroc cu el! :*

| AnnaKarenina666 a răspuns:

Eu știam de regula asta la papagali. La porcușorii de guineea nu știu, dar am cunoștințe care au numai unul și îi e foarte bine. happy