| CastraveteMurat a întrebat:

Ieri eram la bunica si stateam afara impletind bratari. Deodata a venit o pisicuta si mi-a furat un ghem si l-a ascuns sub casa. I-am spus bunicii si ia a inceput sa injure pisica o facea scoafa si in toate felurile straight face Cum sa scot ghemul de sub casa ca sa nu-mi mai injure bunica pisicuta? sad

9 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,depinde de mai multe aspecte(latimea,inaltime),bunica ta se supara doar pentru un ghem de ata? poti sa-i explici ca a vrut doar sa se joace, nu s-a gandit ca-l va pierde! poti sa incerci cu un creion, un bat(sa nu fie foarte suptire ca altfel se rupe)...
Sper ca te-am ajutat.Mult succes!

| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

POti lua soara cu un bat sau cu mana,poti incerca cu sapa sau altceva din garaj, ceva ascutit.Si nu conteza daca bunicata iti injura pisica, daca te deranjeaza spune-i ca nu-i frmuos si te deranjeaza fundita? plzz

| adina02 a răspuns:

Cu un bat, o srma, cu o matura sau cu mopu.

| carminaburana43 a răspuns:

Intrebarea nu e numai cum s-o scoti ci cum sa nu mai pierzi ghemul.Trebuie sa acoperi cutia sau ce o fi in care tii ghemurile si sa lasi doar un orificiu mic din care sa iasa ghemul afara.In asa fel nici nu mai ratacesti ata nici nu t-i se incilceste.

| Florin6326 a răspuns:

Pisica a intrat''sub casa''? E vorba de o locuinta lacustra? Intra si tu sub casa si ia ghemul.

| AllysaDeea a răspuns:

Cu o sapa happy

| Andreeeeee a răspuns:

Scoate-l cu mana.sau cu un bat.

| NoInteres a răspuns:

Cu un bat.

| didia98 a răspuns:

Pai.daca pisica tine ghemul in gura o atragi cu niste mancare si vine sau cu un carlig il tragi la tine unul lung ia incearca am patitasta cu mitzuca meah :X:X:X fundita?