| darius27015 a întrebat:

Buna,recent mi-am luat o pisica si nu stiu ce cantitate de mancare ar trebui sa ii dau.I-am luat whiskas junior, dar cam cate grame ar trebui sa ii dau? help... Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de vasta pisicii. Dupa cum ai spus (whiskas junior) pare a fii destul de mica, dar ar trebui sa-i pui niste mancare, cat vrei tu si sa te uiti cat mananca din ceea ce ai pus acolo. Nu prea trebuie cantarita mancarea animalelor, deoarece, acestea, depinde de efortul facut, mananca exact ca oamenii, cand le e foame. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu, Pupici :*

| darius27015 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc :* (p.s pisica are cam 1 luna si jumatate :3 )

| anonim_4396 a răspuns (pentru darius27015):

Am uitat sa zic ca daca pisica ta are vreun tratament sau vreo dieta, atunci medicul veterinar iti va spune cata mancare trebuie sa-i dai. Nu ii face tu o dieta daca se ingrasa. Du-o la veterinar si el iti va da un regim (pentru pisica, desigur laughing )