| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as dori sa ma ajutati cu ceva intai cititi povestea
prietena mea are un caine pichinez si mereu o musca ea incearca sa comunice cu catelusul dar o musca daca ii zicea hai afara sare la ea a incercat o singura data sa o loveasca cand i-a dat cu ghiara in ochi dar din nou a dato jos daca vrea sa o dresezi latra la ea ii ia jucari tot felul si nimic nu o mai baga in seama si o musca
intrebarile mele sunt ce trebuie sa faca cu cateua
am observat ca cotaie un urs de plus da nu a gasit pete sa o duc la caine sora ei deja are pui.

4 răspunsuri:
| PiTbuLuL a răspuns:

E rau inseamna ca catelusa prietenei tale n-a fost dresata de mica si acum ea se crede sefa casei. Daca faceau pitbulu si rotwaillerul meu cu mine asa cum face catelusa a pritenei tale acum eram in spital cu rani grave. Spune-i ca atunci o loveste si latra sai mai dea una dar mai tare si sa urle la ea ca nu-i greu. Daca cotaie o jucarie inseamna ca e in calduri dar nu e normal sa-si atace stapanul.Zi sa fie mai dura cu so bata un pic ca nu iar strica sa inteleaga si sa strige '''NU-I VOIE'' pana la urma va intelege si sa nu se lase intimidata de cateaua sai dea pana va intelege.SALL BAFTA!

| Ramona000 a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Daca tipa la catea cainele o musca cand vine la scoala e toata zgariata dar nu vrea sa o dea tine la ea si daca latra si cateaua ei cotaie ursul ala mai des da nu gaseste pete

| PiTbuLuL a răspuns (pentru Ramona000):

Wow da ce caine e mai e si ala daca as fi in locul prieteni tale l-as nenoroci in bataie trebuie atunci dus la dresaj daca ea nu se descurca.

| Cocolinooo87 a răspuns:

Ar trebui dusa la un dresor. Sau poate o eranjeaza ceva.o buba, o rana, ceva care o incomodeaza. Poate catelusa nu s-a acomodat inca. funda?big grin