| AnimalLover02 a întrebat:

ce rasa de hamsteri pitici imi recomandati? Si de ce? FUNDA celui care are un raspuns mai bun si mai detaliat. happy

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Iti recomand hamsterii pitici Roborovski.Sunt cei mai mici, cei mai sociabili si cei cu cea mai mare durata de viata daca sunt ingrijiti cum trebuie si nu apare vreo boala-3 ani.
Sunt si foarte rapizi si jucausi. Sper sa iei decizia cea mai buna

| AnimalLover02 explică (pentru AvalohAlyn):

Am auzit ca fac marre galagie

| AvalohAlyn a răspuns (pentru AnimalLover02):

Orice hamster face galagie. Orice hamster roade cusca, se da in rotita si se aude zgomotul rotitei si se catara prin cusca.Totusi daca ii pui in alte camera si inchizi usa nu se mai aude nimic.Eu asa am facut.Roborovski sunt mai rari, specie mai nou descoperita si sunt foarte sociabili, a si cei mai micuti asta le da adorabilitate mare.

| AnimalLover02 explică (pentru AvalohAlyn):

Si... pretul cat e?

| AvalohAlyn a răspuns (pentru AnimalLover02):

Depinde de la magazin la magazin.In piete gasesti si cu 15 lei, la petshopuri din malluri sau supermarket sunt vreo 25 lei.Preturile se incadreaza in 15-25 lei.Rareori maxim 30 lei
Hamsterii Roborovski sunt cei mai mici si mai agili.Ca sa nu fii pacalita si sa ti se dea alta rasa iri sugerez sa iei de la petshopurile mai renumite din malluri, supermarketuri si sa scrie clar pe eticheta rasa Roborovski sau ce hamster vrei.

| AnimalLover02 explică (pentru AvalohAlyn):

Ok mersi... iti dau funda oricum...happy